Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Підозрюваний у сприянні розкраданню мільйона на ремонті лікарні в Одесі уник покарання в аналогічній справі

Колишньому співробітнику Управління капітального будівництва Одеської міської ради днями повідомили про підозру в службовій недбалості. Виявилось, що минулого року його вже судили за аналогічним обвинуваченням, але тоді чиновник уник покарання. 

Як зʼясувала редакція «Антикорупційного виміру», мова йде про Миколу Стойнова – колишнього начальника виробничо-технічного відділу Управління капітального будівництва в Одесі. Днями прокуратура звернулась до слідчого судді Київського районного суду Одеси для обрання йому запобіжного заходу. Просили домашній арешт, але суддя відмовив правоохоронцям та постановив, що особистого зобовʼязання буде достатньо.

Нагадаємо, вчора «Антикорупційний вимір» повідомляв про вручення підозр експосадовцю та підряднику через завдання місту збитків. Йшлося про ремонт приміщень під розгортання відділення для госпіталізації хворих на СОVID-19 в «Міській клінічній лікарні № 8» на Фонтанській дорозі, 110. Керівнику ТОВ «Верес Юг» Андрію Белендяєву інкримінують службове підроблення та розкрадання бюджетних коштів, а Стойнову – службову недбалість.

Слідство вважає, що чиновник сприяв розкраданню коштів. Він відповідав за технічний нагляд, тобто мав контролювати якість робіт. Однак проігнорував той факт, що підрядник в документах перебільшував кількість матеріалів та робіт.

Минулого року Миколу Стойнова вже звинувачували у службовій недбалості, яка призвела до розкрадання коштів. Тоді через неналежний нагляд керівництво ТОВ «Аксолітстрой» завдало місту збитки в розмірі 260 822,56 грн на ремонті стадіону та благоустрої території Одеського ліцею «Фонтанський» (ОЗОШ № 106). 

Справу розглядали в Київському районному суді. Але у травні 2024 року  суддя Павло Прохоров звільнив Стойнова від відповідальності та закрив справу. Він мотивував своє рішення клопотанням адвоката, який наполягав на закінченні строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Прокурор намагався оскаржити це рішення, але програв апеляцію, бо вчасно не усунув недоліки у своїй скарзі.

Скріншот з сайту Судова влада

Зауважимо, що реконструкція Міської клінічної лікарні №8 частково фінансували коштом Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та за технічної підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).

Розпочатий у розпал пандемії COVID-19, у липні 2020 року і продовжений у період повномасштабної війни, проєкт реконструкції медзакладу було проведено в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (UERP). Загалом на неї було виділено близько 1 млн євро: близько 600  тис. євро надав Європейський інвестиційний банк, решту оплатили з бюджету міста. 

Читайте також: Як на Одещині утримують укриття після ремонту: сморід, пліснява та екскременти

Більше з Одеський вимірБільше записів у Одеський вимір »
Антикорупційний вимір