Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Редакційна політика «Антикорупційного виміру» 

«Антикорупційний вимір» – це незалежне медіа на півдні України, яке висвітлює тему корупції та причетних до неї осіб, а також розповідає про боротьбу з корупцією в деталях.

Візія

Ми ускладнюємо життя корупціонерів на півдні України настільки, що красти з бюджету стане максимально небезпечно і набагато важче, ніж чесно працювати.

Місія

Сформувати нульову толерантність до корупції на півдні України, створити надскладні умови для корупціонерів і максимально залучати громадськість до контролю за витратами коштів місцевих бюджетів.

Також редакція висвітлює тематику воєнних злочинів, судові справи щодо державної зради та колабораціонізму. 

Цінності нашої команди: 

  • Незалежність
  • Професіоналізм
  • Нульова толерантність до корупції
  • Достовірність
  • Максимальна повнота інформації для наших читачів
  • Відкритість та прозорість
  • Репутація

Незалежність 

Редакційну політику визначає керівництво громадської організації, керуючись цим документом, цінностями організації, а також інтересами аудиторії та українського суспільства. Організації, які є донорами та партнерами ГО «Антикорупційний вимір» не мають впливу на редакційну політику та редакційні процеси. 

ГО «Антикорупційний вимір» виконує свої зобов’язання перед донорами в межах окремих проєктів, проте це не дозволяє жодним стороннім організаціям та особам втручатись у роботу журналістів. Жодна стороння особа не може нав’язувати свою думку редакції або накладати цензурні обмеження, вимагати внесення будь-яких змін в роботу журналістів редакції. 

«Антикорупційний вимір» обирає теми своїх публікацій, виходячи зі своїх цінностей, візії та місії. Журналісти нашої редакції поважають закон та право, прагнуть розвитку України, як незалежної, цивілізованої, демократичної, правової держави та розвитку громадянського суспільства. Ми відокремлюємо журналістику від активізму й не дозволяємо особистим поглядам та вподобанням впливати на неупередженість нашої роботи. 

Професіоналізм

Всі публікації «Антикорупційного виміру» подаються відповідно до професійних стандартів та етичних принципів журналістики. З огляду на те, що видання є тематичним, редакція самостійно визначає, які факти та події варті висвітлення. Наші журналісти перевіряють інформацію, ми посилаємося на конкретні джерела інформації та документи. Достовірність та повнота інформації для нашої редакції важливіші за оперативність. Аналітичні матеріали журналістів нашої команди базуються на проведених дослідженнях і мають бути максимально аргументованими. 

Інформація про всіх авторів нашої редакції та всіх членів нашої команди розміщена у відповідному розділі сайту – https://anticorruption-vymir.com.ua/avtory-proyektu/

Матеріали «Антикорупційного виміру» публікуються зі вказанням автора. Виняток робиться для авторів, які з об’єктивних причин не почуваються в безпеці. Матеріали авторів, які не готові оприлюднити на сайті свої данні, публікуються з маркуванням «Новини редакції».   

Усі джерела інформації перевіряються. Ми не співпрацюємо з джерелами які намагаються задовольнити власні інтереси коштом редакції. Ми не платимо джерелам за надання інформації.

Безпека джерел

Водночас ми захищаємо наші джерела та наших авторів: якщо особа, яка повідомила нам про факти чи обставини, згадувані в матеріалах, або автор матеріалу не почувається в безпеці, ми лишаємо за собою право не називати цих осіб. 

Ми не розкриваємо джерела, якщо вони мають  підстави вважати, що це загрожує їхньому життю, здоров’ю чи безпеці, або ж життю, здоров’ю чи безпеці їхніх близьких. 

Редакція, публікуючи інформацію від джерел, що вирішили зберігти анонімність, підтверджує, що нам відоме джерело і факти, повідомлені ним, перевірені. 

Перевіреною ми вважаємо інформацію, яку підтверджує мінімум два незалежних одне від одного джерела. Ми перевіряємо інформацію, звертаючи увагу на справжність акаунтів, ангажованість і/або конфлікт інтересів осіб, які повідомляють інформацію, справжність опублікованих документів, фото і відео.

Позиції сторін 

Видання готове опублікувати інформацію, надану юридичними чи фізичними особами, які згадуються в наших новинах, статтях та інших матеріалах, якщо ця інформація містить доведені факти і редакції будуть надані документи, які підтверджують вказану інформацію. 

«Антикорупційний вимір» залишає за собою право відмовити юридичній або фізичній особі в публікації наданої ними інформації, якщо ця інформація не має жодних підтверджень. 

Ми не вважаємо всі матеріали, які стосуються кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів, «ситуаціями, що містять конфлікт». Відповідно не вважаємо за потрібне в таких матеріалах висвітлювати позиції різних сторін. Водночас ми допускаємо можливість виключень з цього правила. 

Повага до колег 

 Для «Антикорупційного виміру» є неприйнятною крадіжка контенту. Ми поважаємо роботу наших колег і вказуємо авторство. В усіх матеріалах, створених на основі публікацій колег, вказане джерело і наявне активне посилання на оригінальну публікацію. 

У разі передруку великих матеріалів обов’язково вказується першоджерело і надається активне посилання на оригінальний матеріал. 

Розв’язання суперечок 

Будь-які конфлікти, які можуть виникати в процесі роботи редакції «Антикорупційний вимір» вирішує цивілізовано під час особистого спілкування чи листування. 

Водночас редакція не толерує спроб тиску на журналістів. Про будь-який тиск на редакцію чи окремих журналістів ми повідомляємо на нашому сайті і в соціальних мережах видання, та, за потреби, у правоохоронні органи. 

Представники нашої команди не можуть вступати в конфлікти, в тому числі в соціальних мережах, від імені редакції. Про будь-які конфліктні ситуації, пов’язані з контентом «Антикорупційного виміру» чи роботою редакції «Антикорупційного виміру» члени команди мають негайно повідомляти редактору.  

Принцип «офф рекордз»

Ми поважаємо принцип «офф рекордз». Водночас якщо джерело не озвучило умов «офф рекордз» заздалегідь або журналіст не погодився на такий формат отримання інформації, повідомивши про це джерело, редакція розпоряджається отриманою інформацією так, як будь-якою іншою.

Авторський стиль 

Матеріали створюються відповідно до затверджених «Правил оформлення публікацій». Редактором перевіряються наведені авторами матеріалів факти. 

Водночас редакція прагне мінімізувати вплив на авторів. Ми впевнені в професіоналізмі наших авторів та прагнемо зберегти їх власний стиль подання матеріалів. Якщо в авторському тексті є граматичні, синтаксичні, стилістичні помилки, вони виправляються редактором. Проте, редагування стосується форми, а не змісту матеріалу.

Також редакція залишає за собою право доповнити авторські матеріали, якщо будуть виявлені цікаві факти, не згадані в тексті, або додати коментарі експертів. 

Спростування інформації 

Редакція «Антикорупційного виміру» визнає та виправляє помилки, яких припускається. Якщо буде виявлено, що якась інформація в тексті не відповідає дійсності, вона буде спростована. Спростування додається в матеріал, в якому була допущена помилка, а також, за потреби, публікується на сайті окремо. 

Нульова толерантність до корупції

Ми антикорупційне видання. Ми не беремо хабарів і не пишемо замовних матеріалів. Ми також не приймаємо жодних пропозицій винагороди за замовчування інформації. 

Будь-хто з наших читачів може надати нам інформацію про корупцію або ситуації, що містять корупційні ризики. Наші журналісти перевіряють надану інформацію і якщо вона має підтвердження, є цікавою та має суспільне значення, приймають рішення щодо публікації. За це редакція чи журналіст не отримує ніякої винагороди або преференцій від третіх осіб. 

Реклама на сайті 

На сайті нашого видання не публікується немаркована реклама. Ми не співпрацюємо з рекламодавцями, взаємодія з якими несе репутаційні ризики. На сайті видання неприпустима публікація реклами азартних ігор чи гемблінгу, алкоголю, тютюнових виробів, політиків чи політичних партій, публічних осіб. Ми не рекламуємо і жодним чином не співпрацюємо з компаніями, що повʼязані з російським і білоруським ринками, мають бенефіціарів чи гроші з цих країн. 

Всі нюанси співпраці з рекламодавцями визначаються «Рекламною політикою Антикорупційного виміру».  

Публікація оплачених третіми особами матеріалів під виглядом редакційних категорично заборонена. 

Рекламодавці не мають впливу на редакційну політику, а в разі спроби відносини з таким рекламодавцем негайно будуть припинені.

Відкритість та прозорість

Інформація про донорів та партнерів «Антикорупційного виміру» міститься в відповідному розділі – https://anticorruption-vymir.com.ua/donory-i-partnery/

Всі матеріали, які створені в межах субгрантових проєктів та міжредакційних об’єднань мають відповідне маркування, містять дисклеймери та логотипи партнерів.   

Наші журналісти працюють чесно і відкрито, маючи редакційні посвідчення. Члени нашої команди збирають інформацію та комунікують з джерелами не приховуючи, що вони є журналістами. 

Достовірність 

Кожен автор, надаючи матеріали редактору, перевіряє достовірність інформації. редактор додатково перевіряє джерела інформації та достовірність наведених фактів. 

Матеріали містять гіперактивні посилання на джерела інформації, використані в матеріалі. 

Для інформації, яка не може бути підтверджена документально, наші журналісти находять підтвердження з кількох (двох чи більше) незалежних один від одного джерел.

Максимальна повнота інформації для наших читачів

У своїх матеріалах журналісти «Антикорупційного виміру» повідомляють читачам про всі деталі та обставини, про які дізналися з відкритих надійних джерел. 

Завдяки значному досвіду роботи в антикорупційній тематиці, автори обізнані в деталях багатьох справ, тому читачі «Антикорупційного виміру» мають змогу дізнатися про всі нюанси подій, про які ми пишемо. 

Соціальні мережі 

В соціальних мережах «Антикорупційного виміру» читачі можуть знайти матеріали, опубліковані на сайті видання, анонси, графічні матеріали, а також гумористичні публікації, створені на основі редакційних матеріалів.  

Гумористичні публікації створюються відповідно до місії «Антикорупційного виміру», а саме, створення надскладних умов для корупціонерів. 

Репутація 

Редакція «Антикорупційного виміру» прагне, щоб усі наші матеріали відповідали професійним стандартам. 

Гендерна політика та протидія харасменту 

Будь-які прояви дискримінації на підставі статі, раси, національності, віросповідання, сімейного стану або іншої ознаки ми вважаємо неприпустимими. Недопустимими також є будь-які утиски на робочому місці, домагання чи сексистські висловлювання. 

Для журналістів «Антикорупційного виміру» є неприпустимими психологічний тиск, вербальна зневага, приниження за ознакою статі/гендерною ознакою, харасмент (сексуальні домагання), сексистські жарти й анекдоти, перешкоджання в роботі, стигматизація за ознакою статі, підбурювання до ворожнечі, насилля.

Редакція сприяє підвищенню рівня компетентності своїх працівників/працівниць з гендерної тематики. Забезпечує комфортні умови та гнучкий графік роботи вагітним, батькам (і жінка, і чоловікам), у яких є діти. Ми забезпечуємо всім працівникам і працівницям рівні умови для навчання та кар’єрного зростання. 

Редакція не поділяє теми матеріалів та завдання на «жіночі» та «чоловічі», не підтримує стереотипи й дає можливість для всебічного розвитку та реалізації співробітників і співробітниць. Ми забезпечуємо рівну оплату праці та для жінок і чоловіків та прагнемо створювати максимально комфортні умови роботи для всіх членів команди. 

Передрук матеріалів «Антикорупційного виміру»

Редакція дозволяє цитувати та передруковувати матеріали, опубліковані на сайті лише за умови обов’язкового надання активного посилання на «Антикорупційний вимір». 

Цитований матеріал має бути чітко відокремлений від будь-яких доповнень та коментарів редакції, що здійснює цитування або передрук. 

Структура власності та керівництво

«Антикорупційний вимір» як проєкт почав працювати 01.09.2022 року. 11.12.2023 «Антикорупційний вимір» зареєстрували як онлайн-медіа. Ідентифікатор медіа: R40-02257. 

Засновником видання «Антикорупційний вимір» є ГО «Антикорупційний вимір». Засновницями ГО є Гуцол Катерина Михайлівна та Кравченко Олена Василівна. 

Директоркою ГО є Гуцол Катерина Михайлівна. 

Головна редакторка видання — Кравченко Олена Василівна. 

Контактні дані

Email : anticorruption.vymir@gmail.com 

Телефони:  

Редакція: +38(067) 648-23-36

З інших питань: +38(063)-244-68-08

Журналісти видання «Антикорупційний вимір» працюють віддалено, наразі редакція не має офісу. Звернутися до нас можна як за телефонами та електронною поштою, так і заповнивши контактну форму в відповідному розділі https://anticorruption-vymir.com.ua/kontakty/  

Мова видання «Антикорупційний вимір» – українська.

Антикорупційний вимір