Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Авторки та автори проєкту

Катерина Маденс

Комерційна директорка, журналістка та SMM «Антикорупційного виміру»

Починаючи з 2015 року працювала в ГО «Антикорупційний офіс», яка займалась журналістськими розслідуваннями, моніторингом діяльності влади в Одесі та Одеській області, а також проводила акції прямої дії для привернення уваги до корупційних злочинів. Під час роботи в громадській організації писала антикорупційні розслідування та проводила тренінги для журналістів, на яких вчила колег працювати з відкритими даними, аналітичними інструментами. 

З 2017 року почала працювати журналісткою-розслідувачкою в різних редакціях: «Ні корупції!», «Поряд з вами», «Блогери за добре врядування». Працювала в видання «048.ua» редактором, очолювала відділ розслідувань «Української служби інформації». Наразі є керівником ГО «Автомайдан» Одеський осередок, мета якої – боротьба з корупцією. 

Розслідування публікуються під псевдонімом Катерина Маденс, оскільки через свою антикорупційну діяльність авторка зазнала переслідувань. За матеріалами розслідувань Катерини відкрито декілька кримінальних проваджень Національним антикорупційним бюро України. 

Олена Кравченко

Головна редакторка та журналістка «Антикорупційного виміру»

З 2015 року почала працювати журналістом у виданні «Odesa Life». У 2017 році почала писати розслідування. Перше – «На скривджених падають балкони» – було написане для Центру громадських розслідувань.

Працювала журналістом, а потім головним редактором новинного сайту 048.ua. Як фрилансер публікувала свої розслідування та аналітичні матеріали у виданнях «ІзбірКом» та «Українська служба новин».

За матеріалами розслідування для видання “ІзбірКом” Національне антикорупційне бюро України розпочало розслідування.

Працювала шеф-редактором видання “Depo.Одеса”, редактором на «Українському радіо Одеса» (Суспільне), редактором українського сайту проєкту «Кримські реалії» «Радіо Свобода».

Писала про публічні закупівлі в Одесі та Одеській області в рамках співпраці з Transparency International Україна.


Олена Чернишова

Журналістка «Антикорупційного виміру»

Журналістка-розслідувачка. Розслідуваннями почала займатись з 2016 року. У фокусі — аналіз закупівель, судові справи, корупція у сфері будівництва та медицини, екологічні злочини. З початком повномасштабної війни проводжу OSINT-розслідування воєнних злочинів військових рф.


Ольга Циктор

Журналістка стрічки новин «Антикорупційного виміру»

З 2019 року працювала журналісткою, а згодом — випусковою редакторкою сайту новин Одеси “048.ua”.  У 2020 році стала шеф-редакторкою сайту Depo.Одеса. Згодом змінила напрям діяльності на відеожурналістику  на посаді кореспондентки “Суспільне Одеса”. Один з сюжетів став фіналістом конкурсу “Честь професії”. Також на Суспільному працювала лінійною продюсеркою — організовувала роботу редакції.

Євгенія Вірлич

Журналістка «Антикорупційного виміру»

Економістка за освітою, має досвід роботи у сфері місцевих фінансів у Херсоні. В журналістиці з 2016 року. 

Головна редакторка онлайн-видання «Кавун.City» та заступниця Голови Правління ГО «Антикорупційний штаб». Має досвід захисту прав журналістів (виграла у трьох інстанціях суди щодо допуску журналістів на сесії Херсонської міської ради у 2019 році). Отримала відзнаку за цей кейс — друге місце у конкурсі «Суд людською мовою». 

Зазнала нападу за свою журналістську діяльність у 2018 році — суд зрештою визнав нападницю винною, але від відповідальності звільнив. 

Пише про витрати бюджетних коштів як на Херсонщині, так і в цілому в Україні. Спеціалізується на питаннях витрат місцевих бюджетів, порівняльному аналізі витрат різних бюджетів. Провела 4,5 місяці в окупації в Херсоні у 2022 році, аналізує діяльність колаборантів та державних зрадників.

Жірносенко Олександр

Кореспондент «Антикорупційного виміру»

В проєкті «Антикорупційний вимір» відповідає за фото та відео контент на Одещині. 

З 2014 до 2020 координатор департаменту інформаційної політики у ГО «Люстраційна комісія Одеської області», з 2018 до 2022 кореспондент на 048.ua. 

Як громадянський журналіст брав участь в навчальній програмі з серій тренінгів та медіакемпів від DW Academie. Брав участь у тренінгах «Стоп Корупції», «Антикорупційного офісу», «Центру протидії корупції».

Антикорупційний вимір