Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Суд виніс вирок у справі одеських держекоінспекторів, яких звинуватили в хабарництві

Приморський райсуд Одеси виніс вирок у справі двох держекоінспекторів, яких звинувачували в отриманні хабаря. Вирок отримали Євгеній Конюхов, державний інспектор з охорони навколишнього середовища Південно-Західного округу, та Ксенія Городецька, тимчасова заступниця начальника відділу державного екологічного нагляду атмосферного повітря Одеської області. Щоправда, один вирок виправдувальний. 

З судового вироку відомо, що у червні 2021 року до Держекоінспекції поскаржився громадянин. Він повідомив про сторонні запахи з кухні у кафе «Де-Волан» в Одесі. Тож в липні держекоінспектори навідались до закладу з позаплановою перевіркою. Інспектори перевірили кухню і залу кафе, й виявили технічні прилади, які ймовірно є осередками викидів в атмосферу. 

Оскільки дозвільних документів на ці прилади у власника кафе «Де-Волан» не було, його повідомили про загрозу закриття закладу. Один з інспекторів, Євгеній Конюхов, залишив бізнесмену свій номер телефону.

Пізніше власник кафе зателефонував держекоінспектору і приїхав в офіс установи. Він намагався дізнатись варіанти, при яких його заклад зможе продовжити роботу. Та обоє посадовців запевнили його, що без дозволів кафе має залишатись зачиненим, а документи готуватимуться щонайменше два місяці. 

Як йдеться у судовому реєстрі, слідчі вважали, що власник закладу запитав, як прискорити цей процес, на що держекоінспекторка на телефоні написала цифру «1500» й зазначила «але не в гривнях». Тоді бізнесмен зрозумів, що у нього вимагають півтори тисячі доларів хабаря, аби його кафе в центрі міста продовжило працювати. 

За версією обвинувачення, інспекторка Ксенія Городецька розповіла власнику можливу схему обходу закриття закладу за винагороду. Мав бути складений акт недопуску державного інспектора до об’єкта перевірки, за який передбачено невеликий штраф, а сам заклад може продовжити роботу. 

Надалі, як вважають правоохоронці, власник «Де-Волан» зустрівся з Євгенієм Конюховим біля установи, де в бардачку автівки посадовця залишив 1500 доларів хабаря. Цьому передувало складання адмінпротоколу й сплата підприємцем штрафу за те, що він нібито не допустив інспекторів до перевірки. 

У ході суду Євгеній Конюхов зазначив, що мав фінансові труднощі, а його дружина потребувала операції. Це й підштовхнуло посадовця до того, аби за винагороду допомогти підприємцеві. Щодо Ксенії Городецької, то суд вирішив, що обвинувачення не змогло довести її вину. Держекоінспекторка нібито зустрілась з власником кафе випадково, на перекурі в офісі установи, й коли той заговорив про гроші, вона не розуміла, про що йдеться. Натомість запропонувала власнику кафе допомогу, а саме номер знайомої проєктантки, яка допоможе в законний спосіб отримати дозвіл на викиди. 

Тож Ксенію Городецьку суд визнав невинною та виправдав. Євгенія Конюхова визнали винним у прийнятті неправомірної вигоди й призначили йому штраф у 17 тисяч гривень. 

Читайте також: Фірма ексголови Миколаївської ОДА має компенсувати півмільйонні збитки за вирубку дерев у Києві

Антикорупційний вимір