Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Про американську клептократію та українську корупцію дискутували в одеській бібліотеці 

В Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені М.Грушевського відбулася дискусія, присвячена книзі Кейсі Мішеля. В дискусії взяла участь і одна з авторок «Антикорупційного виміру». 

Книга в якій США постає офшором, куди течуть брудні гроші диктаторів, олігархів і злочинних мереж, вийшла у видавництві АРК.ЮЕЙ. Передмову написала Уляна Супрун, співзасновниця видавництва.

Говорили не тільки про американську клептократію та те, як США, позиціонуючи себе ледь не головним борцем з корупцією, перетворилися на грандіозну «пральню» з відмивання грошей, а й про українську корупцію та шляхи її подолання.   

В дискусії взяли участь головна редакторка «Кавун.Сіті», журналістка, авторка «Антикорупційного виміру», заступниця Голови правління Антикорупційного штабу Євгенія Вірлич та журналістка, редакторка Інтента, письменниця, співзасновниця «Центру публічних розслідувань» Євгенія Генова. Модераторкою була письменниця та громадська активістка Зоя Казанжи.

«Клептократія по-американськи» — книга, яка захоплює і не відпускає до останньої сторінки. 

Це важлива робота журналіста — хай не класичне журналістське розслідування, але цілком повноцінне розслідування про те, як зразкова світова демократія, якою в усьому світі вважають США, стала фактично світовим центром легального відмивання коштів. 

Автор, Кейсі Мішель, проробив дуже кропітку роботу: на 300 сторінках тексті — понад 900 посилань на різні джерела інформації. 

На сторінках книги постають як диктатори африканських країн, так і відомі в усьому світі особи, на кшталт Дональда Трампа та Ігоря Коломойського (!) та інших, з детальними описами того, як їхні схеми фактично робили “законними” абсолютно незаконно зароблені гроші. 

«Клептократія по-американськи», написана кілька років тому, сьогодні постає особливо актуальною у світлі обрання Трампа президентом ще раз. Як зупинити цю світову схему відмивання грошей? 

Це той випадок, коли простої відповіді не буде. Про це ми поговорили в Одесі. Але ми точно можемо про це писати, говорити, поширювати інформацію про це, аби фігуранти отримали покарання, щонайменше у вигляді суспільного осуду.

Читайте також: В Одесі «новонароджений» ФОП відновлюватиме будинки, пошкоджені рф

Більше з Одеський вимірБільше записів у Одеський вимір »
Антикорупційний вимір