Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

НАБУ відреагувало на підозри працівникам у справах про ДТП: обшуки назвали незрозумілими

Національне антикорупційне бюро заявило, що не розуміє логіки дій слідства у справах про дорожньо-транспортні пригоди за участі трьох своїх працівників. Йдеться про інциденти, які сталися у 2021 та 2023 роках.

У Бюро стверджують, що після кожної з аварій співробітники НАБУ викликали поліцію та швидку, надали допомогу потерпілим і повідомили відповідні органи. Ці факти, запевняють у відомстві, підтверджено службовими розслідуваннями.

Попри це, ДБР, Київська міська та Київська обласна прокуратури повідомили трьом працівникам НАБУ про підозру. Одночасно слідство подало клопотання про їхній арешт без альтернативи застави, а також про усунення з посад.

У НАБУ вважають такі дії непропорційними, зважаючи на те, що йдеться про події дворічної та чотирирічної давності, а також на відсутність ризиків впливу на слідство. У відомстві нагадали, що будь-які процесуальні рішення мають ґрунтуватися на законності, обґрунтованості та принципі пропорційності.

Редакція «Антикорупційного виміру» повідомила раніше, що вранці 21 липня співробітники СБУ та Офісу Генпрокурора провели масштабні обшуки в працівників НАБУ та САП без ухвал суду та за відсутності керівництва антикорупційних органів. За даними НАБУ, йдеться щонайменше про 70 обшуків, які стосуються 15 співробітників Бюро. У САП підтвердили: СБУ без попередження перевіряє дотримання режиму держтаємниці, що надало їм доступ до негласних оперативних матеріалів, зокрема в справах проти посадовців і силовиків.

НАБУ та антикорупційні активісти розцінюють події як загрозу незалежності розслідувань. Відзначається, що більшість формальних підстав стосуються ДТП, які трапилися два-чотири роки тому. У кількох епізодах йдеться про підозри у зв’язках із рф. У Центрі протидії корупції вважають, що йдеться не про боротьбу з конкретними порушеннями, а про політичну зачистку антикорупційних структур перед виборами. Голова ЦПК Віталій Шабунін назвав дії влади «демонтажем незалежного НАБУ» та «будівництвом корупційної автократії».

Антикорупційний вимір