Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Корупційна схема в Одеському МСЕК: Анестезіолог визнав свою вину й отримав штраф 

Анестезіолог Одеської обласної лікарні визнав свою провину у тому, що отримав хабар за оформлення чоловіку другої групи інвалідності. Йдеться про корупційну схему, про яку ДБР повідомило у жовтні 2024 року. Тоді підозру отримав лише анестезіолог, але причетними вважали десятки посадовців та лікарів МСЕК й лікарень міста. 

З судового вироку відомо, що лікар-анестезіолог Одеської обласної лікарні на початку травня 2024 року за хабар пообіцяв чоловіку допомогти отримати другу групу інвалідності. Лікар для цього нібито мав домовитись з посадовцями Одеського обласного МСЕК. Правоохоронці вважають, що пізніше, в травні, анестезіолог отримав 8 тисяч доларів хабаря на території лікарні. Кошти передали через посередника. 

Лікаря затримали й повідомили про підозру у зловживанні впливом. Анестезіолог під час судового засідання свою вину визнав повністю. Він пояснив, що незнайомець запропонував йому за винагороду домовитись з працівниками медико-соціальної експертизи про другу групи інвалідності за станом здоров`я.

Лікар запевнив, що не мав жодних домовленостей з працівниками МСЕК, й не мав повноважень призначати групу інвалідності. Та все ж на пропозицію хабаря погодився, за його словами, через власні матеріальні труднощі. 

Анестезіолога визнали винним у зловживанні впливом, та враховуючи його зізнання у злочині, йому призначили лише штраф. Тож лікар має сплатити 330 тисяч гривень штрафу, а також покрити процесуальні витрати у розмірі 64 тисяч гривень. 

Нагадаємо, про викриття 33-річного анестезіолога у корупції редакція «Антикорупційного виміру» повідомила у жовтні 2024 року. Тоді його відправили під варту на два місяці з можливістю виходу на волю під 10 мільйонів гривень застави. Лікар, про якого йдеться, це Іван Бойчук. 

Скриншот: Судова влада

ДБР вважає, що до схеми причетні 12 лікарів з різних закладів міста та посадовців «Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи». Вони нібито вигадували діагнози здоровим військовозобов’язаним чоловікам, підробляли історії хвороб, медичну документацію та навіть знімки МРТ.

Все це коштувало від 6 до 12 тисяч доларів. Наразі правоохоронці встановили причетність до схеми лише анестезіолога, який ймовірно є організатором. ДБР повідомило, що іншим учасникам готують повідомлення про підозру. 

Читайте також: Очільниці Миколаївського МСЕКу, в якої знайшли 450 тисяч доларів готівки, досі не повідомили про підозру

Антикорупційний вимір