Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Що задекларували народні депутати з Херсонщини за 2024 рік

Завершилась кампанія з декларування у посадовців та депутатів різних рівнів. «Антикорупційний вимір» дослідив, що задекларували народні депутати України, обрані від округів у Херсонській області.

Нагадаємо, у 2019 році народними депутатами від округів з Херсонщини обрали Павла Павліша, Вікторію Вагнєр, Ігоря Колихаєва, Володимира Іванова та Олексія Ковальова. У 2020-му році Ігор Колихаєв склав повноваження, ставши Херсонським міським головою (з 28 червня 2022 року – у полоні росіян), замість нього обрали Сергія Козиря. А Олексій Ковальов у 2022 році пішов на співпрацю з росіянами, а наприкінці серпня 2022 року його вбили в окупованій Херсонщині. Відтак, аналізуємо декларації чотирьох нардепів з Херсонщини.

Павло Павліш: будівельний «рекордсмен» 

Павло Павліш у 2024 році отримав лише 881,3 тисячі гривень зарплати нардепа. Ще 10,3 тисячі гривень отримала його дружина Наталія в якості страхових виплат від управління соцзахисту. Павліш зберігає готівкою та на банківських рахунках 206,5 тисяч гривень, 200 тисяч доларів та 95 тисяч євро. 

Також у декларації Павліша є скандальна земельна ділянка та будинок на Київщині, які належать його батькам. «Антикорупційний вимір» раніше писав про цей об’єкт: будинок за словами Павліша в закритому котеджному містечку Нова Ходосівка збудували в рекордні строки на початку 2022 року. Павліш під час співбесіди на посаду судді Конституційного суду України запевняв, що купили землю і будували самі. Добудували вже в травні-червні, а заїхали в серпні 2022 року, тобто будували… навіть під час обстрілів та окупації Київщини. Цей етап в біографії Павліша викликав питання до його доброчесності під час співбесід, які він упевнено провалив. А більше про розслідування щодо статків Павла Павліша читайте ось тут.

Вікторія Вагнєр: без особливих змін

У нерухомому та рухомому майні Вікторії Вагнєр з 2021 року нічого не змінилось: немає нових об’єктів. Вагнєр отримала 697,4 тисячі гривень зарплати як народна депутатка. Також у неї був ряд соцвиплат: пенсія 152,2 тисячі гривень, 92 тисячі соціальних виплат, а також зарплата за сумісництвом 22,9 тисячі гривень. Майже 379,2 тисячі гривень у Вікторії Вагнєр розміщені на банківських рахунках та зберігаються у готівці. 

Також у 2024 році Вікторія Вагнєр погасила позику на 197 000 гривень і задекларувала чинні кредитні зобов’язання на кінець 2024 року у сумі 985,2 тисячі гривень.

Володимир Іванов: заробляє в родині один

У Володимира Іванова також суттєвих змін немає. Примітно лише те, що в родині з дружиною і дочкою офіційні доходи є лише у нардепа – це 748,5 тисяч гривень зарплати. Збережень родина не має. У Іванова є мотоцикл та авто — авто належить його батьку. Також Іванов має недобудовану з 2007 року квартиру на Київщині. В іншому статки родини не змінились. 

Сергій Козир: авто за 10 тисяч гривень та інші цікавинки

Декларація Сергія Козиря виявилась не менш цікавою за декларацію його колеги Павла Павліша. 

Якщо аналізувати зміни, які відбулись у майновому стані Козиря з 2023 року, то у 2024 році у нього у користуванні з’явився садовий будинок у Києві, який належить Козир Катерині Трохимівні – вочевидь, мамі.

Іще у 2023 році у Козиря з’явилась автівка VOLKSWAGEN PASSAT 2012 року, яка на дату набуття права користування коштувала Козирю 10 тисяч гривень. Авто належить миколаївській ТОВ «Гринтайм», яка у 2020 році фігурувала у справі №490/9566/19 про ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України: йшлось про незаконне переведення бюджетних коштів в готівку. «Гринтайм» була однією з компаній, які фігурували у справі – ключовими виступили ДП «Миколаївський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «Містдорбуд» та ТОВ «Патчер».

Сергій Козир отримав у 2024 році 746 тисяч гривень зарплати народного депутата. Його дружина Олена — майже 118,7 тисячі гривень аліментів та 18 тисяч доходу від відчуження цінних паперів. Гривневих збережень родина майже немає: у Сергія Козиря на рахунках у банках 154 гривні та 41,3 тисячі доларів.

Сергій Козир — член правління ГО «ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА, ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ» (скорочено – ВПО) та входить до складу керівних органів ГО «ОБ’ЄДНАННЯ ДОБРОВОЛЬЦІВ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ». Другу організацію створили у 2024 році — їй менш як рік. До слова, сам Козир ані добровольцем, ані ветераном війни не є. Але у 2024-му Козир втрапив до скандалу, пов’язаному саме з війною: він сфотографувався на Курщині разом з іншим депутатом Русланом Горбенком у військовій формі. При цьому, обидва військовими не були. Попри те, що згодом нардеп розповів, що привозив допомогу місцевому населенню, Козир викликав хвилю негативу до подібних світлин. 

ГО «ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА, ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ» працює з 2 листопада 2022-го і має відокремлені підрозділи в Умані та Каневі (Черкаська область). ГО «ВПО» активно надає послуги виконавців громадських робіт центрам зайнятості в різних областях України У 2023-му році таких послуг організація надала на 919,3 тисячі гривень, у 2024-му — майже на 6,7 мільйона гривень, а у 2025-му – вже на 1,8 мільйона гривень. 

Читайте також: Що заробили й набули у 2024 році нардепи від Кіровоградщини

Більше з Власні статтіБільше записів у Власні статті »
Антикорупційний вимір