Перша Дисциплінарна палата ВРП відкрила дисциплінарну справу щодо судді Київського райсуду Одеси Алли Маломуж. Після виходу журналістського розслідування Вища рада правосуддя перевірила й встановила, що суддя з 2022 року не здійснює правосуддя, натомість тривалий час перебуває закордоном, а також не задекларувала оренду житла в Дубаї.
Редакція «Антикорупційного виміру» раніше повідомила, що журналісти «Слідства.Інфо» опублікували розслідування, в якому йдеться, що суддя Київського районного суду Одеси Алла Маломуж протягом 2023-2024 років орендувала квартиру в ОАЕ. Цю нерухомість вона не вказала у декларації, хоча загальна вартість оренди їй обійшлась у майже 700 тисяч гривень.
Цим фактом зацікавилась і Вища рада правосуддя. Після скарги Христини Буртник і перевірки, ВРП з’ясувала: суддя Алла Маломуж перебувала у відпустках понад рік. З 28 лютого 2022 року до 14 травня 2023 року вона оформлювала щорічні, додаткові та відпустки без збереження зарплати. Тож протягом цього часу вона не розглянула жодної справи у суді.
Загалом ВРП виявила, що за цей період судді надали 15 відпусток, частина з яких не мала очевидних підстав. Це суперечить нормам закону про судоустрій, що зобов’язує суддю здійснювати правосуддя. Також Алла Маломуж не задекларувала орендовану квартиру площею 117 квадратів у Дубаї, яка коштувала їй близько 700 тисяч гривень на рік.
Оренда тривала щонайменше з жовтня 2023 року, але в декларації суддя про це не згадала. У декларації за 2023 рік суддя не вказала також і місце роботи чоловіка, доходи якого могли покривати ці витрати.
У матеріалах справи також зазначено, що Алла Маломуж майже не була в Україні останні три роки, хоча в декларації зазначила місцем проживання Одесу. Прикордонники підтвердили, що востаннє суддя виїжджала з України ще в березні 2022 року.
На думку Вищої ради правосуддя, поведінка судді може підривати авторитет правосуддя і не відповідає моральним стандартам суддівської етики. Тож ВРП ухвалила відкрити дисциплінарну справу проти судді. Її розглядатимуть за двома ознаками: ухилення від здійснення правосуддя та умисне подання неправдивих відомостей у декларації.
Наразі НАЗК проводить моніторинг способу життя судді, однак повну перевірку декларації ще не завершено.
Читайте також: Вища рада правосуддя звільнила суддю з Херсонщини після скарги