Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Антикорупційний огляд: Що відбувалося минулого тижня на Херсонщині

Затримання підозрюваних у хабарництві, нові «пригоди» добре знайомих соратників зрадника Сальдо, незаконні премії та стягнення з підрядників — про події минулого тижня, пов’язані з корупцією, читайте в матеріалах «Антикорупційного виміру». 

Повернути 6 мільйонів. Херсонська прокуратура подала 3 позови до суду щодо скасування договорів між Херсонською міськрадою та товариством «АЛЬЯНСБУД ГРУП» через спотворені торги. Загалом прокурори вимагають стягнути з підрядника понад 6 мільйонів гривень до бюджету, визнавши недійсними договори, укладені між департаментом і товариством у 2021 році. 

Незаконні премії. В Херсоні колишній директорці школи повідомили про підозру у розтраті чужого майна. Слідство встановило, що у липні 2022 року посадовиця незаконно преміювала співробітників школи на суму у понад два мільйони гривень. В липні 2022 року 56 працівників отримали надбавки до окладу у вигляді премій. Розмір премій для деяких робітників перевищував 100 тисяч гривень. 

Непозбувна пані Ценкер. Ексдепутатка Херсонської міської ради Ірина Ценкер у грудні 2024 року очолила ТОВ «Барва Таврії». У 2022 році, коли більшість року Херсон перебував в російській окупації, компанія постачала продукти до херсонських закладів, уклавши угоди на понад 9 мільйонів гривень бюджетних коштів. Рішенням Господарського суду Одеської області від 13.05.2024 з підприємств під керівництвом Ірини Ценкер, «Південь Екстраторг» та «Таврія Фуд», мають стягнути солідарно заборгованість за тілом кредиту у розмірі 1,74 млн грн, відсотки у розмірі 239,3 тисячі грн та прострочену комісію в розмірі 3 тисячі гривень. І раптово у грудні Ірина Ценкер очолила інше підприємство, яке займається тим самим, що і всі попередні, які вона очолювала. Цілком можливо, така зміна саме судовими рішенням і зумовлена: під час участі у публічних закупівлях наявність несплаченого боргу зазвичай є причиною у відмові в участі. 

Затримання за «відкати». У Херсоні затримали керівника місцевого підприємства «Будпостач-СТСВ» Олександра Новохацького. Його відправили у СІЗО, підозрюючи, що він є посередником у передачі «відкату» від представника іншої фірми за виконання робіт у Херсоні. З ухвали суду відомо, що керівник ТОВ «Будпостач-СТСВ» Олександр Новохацький запропонував директору однієї з херсонських компаній «допомогти» отримати підряд від КП «Херсонтеплоенерго». За цю послугу, як вважає слідство, Новохацький мав отримати 22,5% від суми договору. А якщо підприємець відмовився б від співпраці, то керівник «Будпостач-СТСВ» нібито погрожував йому неможливістю вести бізнес на Херсонщині.

Більше з Херсонський вимірБільше записів у Херсонський вимір »
Антикорупційний вимір