Минулого тижня правоохоронці заримували хабарників, повідомляли про підозри та добивалися розірвання договорів. Тим часом чиновники доплачували підозрілим підрядникам. А один суддя, який раніше покусав патрульного, отримав догану, але вже за інший вчинок.
Ніяк не відремонтують. Адміністрація Одеського морського порту заплатить додаткові 1,5 млн грн за ремонт судна МНМС-51. Пів року тому портовики вже віддали контракт 6,7 млн грн з ремонту цього судна ТОВ «Марін Тех Сервіс». Власник фірми засвітився у справі НАБУ про завдання понад 60 млн грн збитків порту «Южний».
Цінові гойдалки. Слідчі з Чорноморська розслідують кримінальне провадження про недбалість в Овідіопольській селищній раді. Правоохоронці виявили, що у 2021 році чиновники значно переплатили за обладнання для дитячого майданчику, встановленого в селі Миколаївка.
Мисливці і хабарники. В Одесі затримали двох керівників та члена управління лісового та мисливського господарства. Їх підозрюють в організації корупційних схем під час видачі мисливських посвідчень.
Розкрадання на ремонті лікарні. Колишньому начальнику відділу Управління капітального будівництва Одеської міськради та очільнику товариства «ВЕРЕС ЮГ» повідомили про підозри. Їх вважають причетними до розкрадання 961 тисячі гривень під час ремонту приміщень під госпіталізацію хворих на COVID-19 у «Міській клінічній лікарні №8».
Це ж було вже! Колишньому співробітнику Управління капітального будівництва Одеської міської ради днями повідомили про підозру в службовій недбалості. Виявилось, що минулого року його вже судили за аналогічним обвинуваченням, але тоді чиновник уник покарання. Йде про Миколу Стойнова – колишнього начальника виробничо-технічного відділу Управління капітального будівництва в Одесі.
Військовозобов’язані недомандрівники. Військовослужбовцю одного з територіальних центрів комплектування на Одещині повідомили про підозру в організації незаконного переправлення людей через кордон. За версією слідства, військовий збирався вивезти до так званої ПМР шістьох чоловіків власною автівкою.
«Недбало» переплатила 600 тисяч. В Одесі посадовицю КУ «СМЕП» підозрюють у службовій недбалості. Начальниця відділу публічних закупівель установи проводила закупівлю 300 антипаркувальних стовпчиків. Слідство дійшло висновку, що за них посадовиця переплатила понад 600 тисяч гривень.
Попався той, що кусався. Судді Овідіопольського районного суду Одеської області Володимира Кочка винесли сувору догану та позбавили доплат до окладу на три місяці. На нього поскаржились поліцейські щодо порушень під час розгляду справи, де вони були однією зі сторін. Кілька років тому судді вже виносили догану за те, що він покусав патрульних.
Штраф за хабар. Іллічівський міський суд визнав винним державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Чорноморськ-порт» в отриманні неправомірної вигоди. Слідство вважає, що за 200 доларів посадовець мав домовитись, аби на митниці «закрили очі» на контейнер компанії-експортера, вага якого була вищою від тої, що значилась в документах.
Зливав небезпечні відходи в землю. Депутат Саф’янівської сільради на Одещині отримав підозру. Слідчі вважають, що він заснував фірму, яку використовував задля незаконного збагачення, й від діяльності якої понад дві тисячі квадратних метрів земель забруднились шкідливими речовинами. Понад 2200 квадратних метрів земель забруднились шкідливими речовинами. Екологічну шкоду від цього оцінюють у 2,4 мільйона гривень.
Не туди зекономив. До суду передали справу очільника будівельної компанії, якого звинувачують у привласненні бюджетних коштів. У ході слідства правоохоронці дійшли висновку, що підрядник не виконав ремонт парадної в повному обсязі, хоч прозвітував про зворотнє.
Фінансові порушення. В Чорноморській селищній раді, що в Одеському районі, аудитори виявили фінансові порушення на мільйон гривень. Порушення стосуються нецільового використання коштів та завищення вартості підрядних робіт. На двох посадовців склали адмінпротоколи.
Розірвання договору. На Одещині розірвали договір з підрядником, який за понад п’ять мільйонів гривень мав займатись розробленням проєктно-кошторисної документації. Договір уклали попри відсутність фінансування таких робіт з бюджету. Не дивлячись на це, протягом трьох років терміни угоди продовжували, а роботи не виконувались.