Інтерактивні панелі по завищених цінах, бюджетні гроші для компанії, яку ловили на змові, хто і як заробляє на війні. Про найцікавіші події, які відбувались минулого тижня в Миколаївській області, читайте в огляді «Антикорупційного виміру».
Схеми розкрадання благодійної допомоги. З початку повномасштабного вторгнення в Миколаєві та області правоохоронці відкрили 22 провадження за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. 10 осіб уже отримали підозри. Суд виніс два вироки стосовно трьох осіб. Серед схем — продаж гуманітарної допомоги, заробіток на автівках для військових, махінації з водою.
Обладнання по завищених цінах. Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради Миколаївської області без проведення відкритих торгів уклав договір на постачання 14 інтерактивних панелей. Сума угоди складає 1,4 млн грн. Угоду отримала ФОП Нікончук К.В. Примітно, що вартість панелей вище ринкової. Постачальниця раніше працювала в управлінні державної казначейської служби України Миколаївської області Баштанського району.
Бюджетні гроші для компанії, яку ловили на змовах. Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради підписав дві угоди на заміну вікон і вхідних дверей у ліцеї №53 і дошкільному навчальному закладі №37 на 800 і 900 тис. грн відповідно. Угоди уклали в рамках коригування основних договорів, підписаних раніше. Гроші отримає миколаївська компанія «Тріботехніка». Раніше цю компанію не раз ловили на змові на торгах, за що їй нараховували штрафи. Власником компанії «Тріботехніка» є житель Миколаєва Юрій Клименко — син ректора Чорноморського національного університету Петра Могили Леоніда Клименка.
Підряд для ТОВ, пов’язаного з Кімом. Березнегуватська селищна рада на Миколаївщині має намір підписати договір на будівництво укриття за 59,2 мільйона з єдиним учасником відкритих торгів, ТОВ «Арена Спорт 2011». Воно пов’язане з головою Миколаївської ОВА Віталієм Кімом.
Багаторазові змови. На Миколаївщині Антимонопольний комітет запідозрив можливу змову між двома ТОВ, які неодноразово брали спільну участь у закупівлях протягом останніх двох років. Мова про компанії «Господар-2» та «ВБК «Альфа». Всі закупівлі стосувались капітального ремонту будівель.
Штраф за змову. Антимонопольний комітет оштрафував на понад 118 тисяч гривень два миколаївських товариства за змову на торгах. Йдеться про закупівлі палива, проведені у 2023 році. За інформацією АМКУ, ТОВ «Миколаївпаливо» та ТОВ «Торгова компанія Миколаївоблпаливо» у 2023 році брали спільну участь у закупівлі кам’яного вугілля. На порушників наклали штраф на загальну суму в 118 тис. грн. Також фірмам упродовж трьох років забороняється брати участь у бюджетних закупівлях.
Південноукраїнська АЕС будує секретний об’єкт за 2,2 млрд. Атомна станція на Миколаївщині уклала угоду на будівництво засекреченого об’єкта інженерного захисту. Через воєнний стан деталі договору приховані, відкриті торги не проводились, з підрядником – «Юженергобуд» — уклали угоду напряму. Відомо лише, що роботи повинні завершитись до 25 грудня 2026 року. ПрАТ «Юженергобуд» зареєстроване в Південноукраїнську, бенефіціаром компанії вказаний Матвій Ясеницький.
Мільйонні порушення в лікарні. Держаудитслужба перевірила діяльність Вознесенської багатопрофільної лікарні, що на Миколаївщині. В комунальному закладі аудитори знайшли порушень на 2,4 мільйона гривень.
Нардепці з Миколаївщини продовжили запобіжний захід. Підозрюваній у незаконному збагаченні нардепці з Миколаївщини Ірині Кормишкіній продовжили строк дії запобіжного заходу ще на два місяці. Її взяли на особисті поруки Давид Арахамія та Віталій Кім, тож на народну депутатку поклали низку обов’язків.