Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

На Херсонщині повідомили про підозру трьом колаборантам, які обійняли керівні посади в окупаційній адміністрації

Троє жителів Херсонської області під час окупації правобережної частини регіону добровільно погодилися співпрацювати з загарбниками. Двоє жінок та чоловік обійняли керівні посади в незаконно створеному в обласному центрі окупаційному органі влади. Наразі усім фігурантам заочно повідомили про підозру в причетності до колабораційної діяльності. Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» із посиланням на Головне управління Нацполіції у Херсонській області.

Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, про співпрацю фігурантів із росіянами дізналися працівники обласного управління СБУ. За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури за інформацією, наданою оперативниками, вже провели необхідні слідчо-розшукові заходи. В результаті причетність фігурантів до вчинення злочину проти основ національної безпеки України підтвердилась.

Так, слідчі встановили, що усі троє в червні 2022 року прийняли пропозиції представників окупаційної влади та почали працювати в так званій «воєнно-гражданской адміністраціі хєрсонской городской тєріторіальной громади». 47-річна херсонка обійняла посаду «начальніка отдєла фінансов отраслєй жизнєообєспєчєнія города», а 31-річна жінка – «начальніка отдєла дєлопроізводства» незаконного органу влади. 63-річний чоловік був призначений «начальніком упралєнія по работє с пєрсоналом».

Посади, що їх обійняли фігуранти, були пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій. Тож слідчі кваліфікували протиправні дії мешканців області за ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Нині зловмисникам заочно повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
Раніше «Антикорупційний вимір» повідомляв, що жителя Херсона підозрюють в тому, що він отримував хабарі за успішне складання іспитів у сервісному центрі МВС. Чоловік отримав підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення осіб, уповноважених на виконання функцій держави. За успішне складання іспитів, вважає слідство, він брав по 10 тисяч гривень. 

Більше публікацій Війна з росієюБільше публікацій Війна з росією »
Більше публікацій Зрадники та колаборантиБільше публікацій Зрадники та колаборанти »
Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини правоохоронних органівБільше публікацій Новини правоохоронних органів »

Один коментар

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір