Частина медичних закладів Одещини, що отримала фінансування за програмою медичних гарантій від НЗСУ, не надає всіх необхідних послуг пацієнтам. Такі лікарні мають повернути невикористані за послуги гроші. Водночас НЗСУ надалі не буде фінансувати закладам ті напрями, де знайшла порушення.
Про це на брифінгу розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, передає «Антикорупційний вимір». Так, в Одеській області промоніторили роботу медзакладів, які фінансуються за договором з НСЗУ. Виявилось, що не всі з них доброчесно працюють й надають допомогу у тому обсязі, яка гарантована Програмою медичних гарантій.
Зокрема йдеться про приватне ТОВ «Кардіка Асістанс». Медичний заклад має пакет оплати за лікування інфарктів, проте фактичні послуги, які отримали пацієнти, не відповідають стандартам НЗСУ. Тож заклад має повернути отримані за цим пакетом 3 мільйона гривень й усунути невідповідності.
У Балтській багатопрофільній лікарні виявили, що пацієнтам, які потрапляють до них з інфарктом, не надають певні процедури та аналізи цілодобово, як прописано у договорі. Також у закладі немає певного обладнання, на яке НЗСУ виділяло кошти. Тож ця лікарня має повернути 2 мільйона гривень, що отримала за гарантійним пакетом «Інфаркти». Схожа ситуація і в Біляївській багатопрофільній лікарні, яка теж змушена повернути частину коштів через невідповідність договору з НСЗУ.
Також Наталія Гусак розповіла, що три заклади в Одесі, які отримали гарантовану оплату на лікування ішемічних інсультів, не надали пацієнтам послуги в повному обсязі. Йдеться про тромболітичну терапію, за яку лікарні отримали гроші, та не провели ці процедури жодному пацієнту. Йдеться про Любашівську багатопрофільну лікарню, яка прийняла за рік 149 пацієнтів з інсультом. Ще 170 цього року потрапили на лікування до Дунайської обласної лікарні. А 4 пацієнти з ішемічним інсультом лікувались у Медичному центрі «Медікап».
В цих закладах 0% пацієнтів, які після інсульту отримали необхідну терапію, хоча загальний показник по Україні сягає 10%. У Березівській центральній міській лікарні тромболітичну терапію проводили всього у 2% випадків (57) пацієнтів з інсультом у 2024 році.
З закладами, які порушують умови договору й не надають певні послуги, хоч мають за них оплату, відповідні кадри й обладнання, НЗСУ надалі не буде підписувати договорів на фінансування тих пакетів послуг, в яких знайшла порушення.
Читайте також: Скандальний підрядник за 43 мільйони годуватиме пацієнтів психіатричної лікарні в Одесі
Коментування заборонено.