Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Пацієнти поскаржились на побори в Одеському онкодиспансері, де керівник за місяць заробляє 119 тисяч

Цьогоріч четверо пацієнтів комунального закладу «Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр» поскаржилися на те, що в них вимагають кошти за послуги у лікарні. Водночас Одеський онкоцентр повністю фінансується НЗСУ й зобов’язаний надавати усі послуги безкоштовно. 

Про це повідомляє редакція «Антикорупційного виміру». Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак на пресбрифінгу повідомила, що минулого року надходило більше скарг щодо Одеського протипухлинного центру. Після зміни керівництва цьогоріч кількість скарг зменшилась.

Проте четверо людей все ж поскаржились на побори. Водночас Наталія Гусак пояснила, що Одеський онкоцентр має договір з НЗСУ й повністю ним фінансується. Національна служба здоров’я на 2024 рік сплатить закладу близько 600 мільйонів гривень. Станом на сьогодні у онкоцентрі не витрачені ще 131 мільйон, що є чималою сумою, як розповіла голова НСЗУ. 

Отож в Одеському протипухлинному центрі пацієнти мають отримувати всі послуги та ліки безкоштовно. Це стосується як діагностичних послуг, так і операцій чи хіміотерапії.

Розповіла Наталія Гусак, що маніпуляції низькою зарплатнею лікарів також неприпустимі. В середньому лікар в Одеському онкоцентрі, за її словами, отримує 45 тисяч гривень. Ця зарплата — найвища серед лікарів у регіоні. А керівник онкоцентру має за місяць 119 тисяч гривень зарплати. 

Щодо скарг, які надійшли цьогоріч, то представники НЗСУ побували в онкоцентрі й провели розмови про неприпустимість будь-яких додаткових доплат з боку пацієнтів. Моніторинг діяльності протипухлинного центру запланували на наступний рік. 

Але цього року НЗСУ планує переглянути кошти, які надійшли до центру на оплату послуг УЗД. Виявилось, що лікарка УЗД в Одеському протипухлинному центрі за робочий день начебто приймає 58 пацієнтів, коли в середньому в інших закладах за день встигають зробити УЗД лише 7-13 пацієнтам на день. Служба здоров’я засумнівалась в тому, що всі ці пацієнти дійсно отримували послуги, й прийшла до рішення щодо перерахунку коштів, які НЗСУ витратило на цей напрям. 

Нагадаємо, одеський онкоцентр неодноразово потрапляв у скандали. Зокрема  правоохоронці повідомляли, що виявили розкрадання коштів на фіктивних дослідженнях за допомогою томографа для пацієнтів одеського онкодиспансеру. Медзаклад платив за них відомій в Одесі приватній компанії за Програмою медичних гарантій НСЗУ. 

Також в онкодиспансері збирались закупити власний томограф за 23 мільйони гривень у фірми, яка отримала перемогу у результаті торгів без конкурентів. Після розслідування журналістів тендер на закупівлю томографа скасували. Але наслідки цієї закупівлі вилились у звільнення голови онкодиспансеру. 8 вересня минулого року медзаклад очолив тимчасовий директор.

Читайте також Одеський вимірІнші публікації категорії Одеський вимір »
Антикорупційний вимір