Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Антикорупційний огляд Миколаївщини: Найцікавіше за тиждень

Протягом останнього тижня жовтня на Миколаївщині проводили підозрілі закупівлі, штрафували за змови та готувалися повідомляти про підозри в корупції. Що найцікавішого відбувалось минулого тижня в Миколаївській області, читайте в огляді, який підготував «Антикорупційний вимір».  

Переплатили за кабель. Обласне КП «Миколаївоблтеплоенерго» без проведення відкритих торгів замовило кабель. Сума угоди складає понад 860 тис. грн. При цьому вартість закупленого товару значно дорожче, аніж пропозиція на ринку. Переплата бюджетних коштів може складати понад 260 тис грн. Постачати дорогу продукцію для миколаївського КП буде підприємство «Светолюкс-Николаев», яке регулярно отримує бюджетні підряди. 

Ремонт сигналізації. Відділ освіти, спорту, культури, туризму та правопорядку Веснянської сільської ради в Миколаївській області без проведення відкритих торгів підписав угоду на ремонт системи пожежної сигналізації в місцевому ліцеї. Сума робіт складає майже 900 тис. грн. При цьому підрядника наразі судять за розтрату бюджетних коштів. Мова про підприємця Олега Зініченка, якому інкримінують завдання шкоди в розмірі 100 тис грн.

Не повідомили про підозру. Голові Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи Вірі Бєляковій, в якої під час обшуку знайшли 450 тис дол готівки та російський паспорт її сина, досі не повідомили про підозру. Слідство вважає її причетною до корупційних схем щодо ухилення від мобілізації. Наразі розслідування триває.

Штраф за змову. В Миколаєві двох учасників торгів оштрафували на 136 тис грн за змову. Йдеться про закупівлю робіт з будівництва навчальних приміщень вартістю 5,4 млн грн, яку провели у 2020 році. У торгах взяли участь КНВП «Тріботехніка» та ФОП Овсянникова Н.М. Окрім штрафу вказані підприємці впродовж трьох років не мають права брати участь у торгах.

Переплатили за офісний папір. На Одещині та Миколаївщині для різних бюджетних установ закуповують офісний папір найчастіше у форматі відкритих торгів без конкуренції. Журналісти проаналізували 40 таких закупівель й виявили, що відсутність конкуренції призводить до завищення цін на папір у понад 4 мільйони гривень тільки цього року.  

Читайте також Миколаївський вимірІнші публікації категорії Миколаївський вимір »
Антикорупційний вимір