10 жовтня на своїй сторінці в фейсбуці голова управління фізичної культури та спорту одеської міської ради Руслан Пуздрач повідомив про виконання міської програми в частині забезпечення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю. Мова зокрема про ветеранів війни, а також постраждалих учасників Революції Гідності. Так, міська влада виділила цьогоріч 250 тис. грн на придбання абонементів на користування об’єктами фізкультури та спорту для осіб з інвалідністю. Як виявилось, бюджетні гроші виділили спорткомплексу депутата від мерської партії «Довіряй ділам» і спортзалу тренера Руслана Пуздрача.
Детальніше – у статті «Антикорупційного виміру».
На ветеранів 350 тис., на спортивні ГО – 5,6 мільйона
Як зазначив Пуздрач у своєму дописі в міській цільовій програмі, яку прийняли в листопаді минулого року до 2027 року, для людей з інвалідністю та ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності передбачено проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на суму 100 тис. грн щорічно. Крім цього з міського бюджету людям з інвалідністю виділили 250 тис. грн на абонементи у спортзали.
З допису Пуздрача
Також Пуздрач зазначив, що міська влада співпрацює з федераціями з видів спорту, завдяки чому до відділення реабілітації та реконструктивної хірургії ОМЛ № 10 було передано 2 бігові доріжки та устаткування для занять боксом.
«В місті активно розвиваються такі види спорту для осіб з інвалідністю отриманою під час виконання бойових завдань: баскетбол на візках, футбол, більярд, гольф, веслування, настільний теніс, пауерліфтинг, атлетична гімнастика, стрільба з луку. Є домовленості з усіма спортивними федераціями на території міста, щодо можливості співпраці у зазначеному напрямку в разі запиту з боку суспільства. Надається практична допомога з підготовці одеських спортсменів до Ігор нескорених у Ванкувері 2025 року, надані кращі спортивні площадки за участю провідних фахівців галузі», — написав чиновник.
Перекладаючи мову чиновника на людську, у 2024 році загально на підтримку людей з інвалідністю, в тому числі ветеранів війни, міська влада передбачила 350 тис. грн, з яких 250 тис. – це купівля абонементів у спортзали. У програмі також передбачено виділення 50 тис. грн на підготовку спортсменів-інвалідів у змаганнях.
Багато це чи мало? Є з чим порівняти. Наприклад, на спортивні громадські організації міською програмою в цьому році передбачено сукупно виділення 5,6 мільйона бюджетних гривень.
Скріншоти з програми
Річна заробітна плата самого Руслана Пуздрача у 2023 році склала більше грошей, аніж виділено на підтримку одеських ветеранів війни та постраждалих під час Революції Гідності. Минулого року чиновник за рік заробив 430 тис. грн як начальник міського управління фізичної культури та спорту. Ще майже 60 тис. грн він заробив, працюючи за сумісництвом.
Руслан Пуздрач. Фото з фейсбук
Але хто ж отримав бюджетні кошти?
Гроші для «своїх»
Щоб дізнатись, хто ж отримав у цьому році гроші, надаючи абонементи у спортзали для ветеранів війни та постраждалих під час Революції Гідності з інвалідністю редакція відправила запит до міського управління. За інформацією чиновників, майже 250 тис. грн з бюджету розподілили між ТОВ «Академія спорту» і ФОП Федоренко В.В. Відкритих торгів управління не проводило.
Що ж це за спортзали?
Розпочнемо з «Академії спорту». ТОВ зареєстрували у 2009 році в Одесі. Власниками компанії значаться три особи – брати Етнаровичі та Сергій Анатолійович Моцман. Примітно, що Артем Анатолійович Моцман – вірогідно, брат Сергія Моцмана – є співзасновником ГО «Федерація регбі м. Одеси», якій від міської влади передбачено фінансування в розмірі 800 тис. грн на цей рік. Усього федерація регбі Одеси за чотири роки міської програми має отримати 3,2 млн грн з коштів платників податків.
Але повернемось до «Академії спорту». Компанія не вперше отримує бюджетні гроші, уклавши угод на загальну суму 2,5 млн грн. Примітно, що найбільше угод ТОВ «Академія спорту» отримала від ГО «Федерація регбі м. Одеси». Це нагадує якесь перетікання бюджетних коштів по колу.
Щодо братів Етнаровичей. Олег Етнарович – багаторазовий депутат одеської міської ради. Вперше він отримав мандат у 2010 році, представляючи заборонену наразі «Партію регіонів».
Олег Етнарович. Фото з офіційного сайту мерії
А з 2015-го він представляє в міськраді партію мера Геннадія Труханова «Довіряй ділам». Примітно, що він голосував за програму «Розвиток фізичної культури та спорту в м. Одесі на 2024 – 2027 роки». Тобто фактично за виділення бюджетних коштів для пов’язаної з ним ГО «Федерація регбі м. Одеси». Хоча тут можна вбачати конфлікт інтересів, одеського депутата це не зупинило.
Результати голосування за програму
Віталій Етнарович – колишній заступник прокурора Одеської області. З органів він пішов після Революції Гідності, можливо, не пройшовши люстрацію. З 2016 року Віталій Етнарович отримав свідоцтво адвоката.
Скриншот з аналітичної платформи YouControl
«Академія спорту» — не єдиний бізнес братів Етнаровичів. За інформацією аналітичної платформи YouControl, у сферу їхніх бізнес-інтересів входить нерухомість, виробництво та продаж дитячих іграшок, торгівля.
Скриншот YouControl
Варто також зазначити, ТОВ «Академія спорту» продала ветеранам з інвалідністю за бюджетні кошти 156 абонементів на відвідування басейну вартістю майже 150 тис. грн. Таким чином, один абонемент обійшовся в 960 грн.
Сайт спортивного комплексу одеського депутата, всупереч законодавству, представляє інформацію переважно російської мовою.
Скриншот головної сторінки сайту «Академія спорту»
Хто ж ще отримав бюджетні гроші на ветеранів з інвалідністю?
Грамота від Труханова і спільні тренування з Пуздрачем
Ще 100 тис. грн з бюджету без проведення відкритих торгів отримав ФОП Федоренко В.В. Це гроші за 100 абонементів для ветеранів з інвалідністю. Договір уклали 2 липня 2024 року.
31-річний Владислав Федоренко зареєструвався як ФОП у 2014 році. Це його перші бюджетні гроші, отримані від міста.
Владислав Федоренко як заслужений тренер України і старший тренер збірної команди Одеської області федерації бодибілдингу в вересні 2024 року отримав з рук Геннадія Труханова почесну грамоту виконавчого комітету. На заході був присутній, до речі, й Олег Етнарович.
Владислав Федоренко та Геннадій Труханов. Фото з сайту мерії
Редакція знайшла сторінку Владислава Федоренка в соцмережі інстаграм. Там він позиціює себе як засновник фітнес-клубів Zal. На тренування до Федоренка, судячи з його профілю в соцмережі, приходив і начальник міського управління фізичної культури та спорту Руслан Пуздрач.
Руслан Пуздрач і Владислав Федоренко. Скриншот з інстаграм
22 жовтня Федоренко опублікував інформацію про перший чемпіонат з жиму штанги серед військових і ветеранів. Можливо, організацію цього чемпіонату також проплатили з одеського бюджету.
Мережа Zal нараховує два фітнес-клуби – на Космонавта Комарова, 10 і на проспекті Шевченка, 31а, який відкрили 27 квітня 2024 року. Цей зал розташований у приміщенні Одеської обласної школи вищої майстерності «Олімпієць».
Примітно, що у 2024 році через портал Прозорро.Sale виставляли об’єкт «Олімпійця» площею 32 кв м в оренду. Але орендар так і не був визначений. Через один з електронних майданчиків Владислав Федоренко звертався з приводу оренди частини приміщень на «Олімпійці». Але, схоже, домовитись вдалось поза Прозорро.Sale.
Редакція поспілкувалась із Федоренком у соцмережі. За його словами, багато військових тренуються в залі. Окрім абонементів від міста багато військових тренуються безкоштовно. Однак жодної конкретики Владислав Федоренко не надав, сказавши, що не пам’ятає, скільки військових тренуються безкоштовно. Він пообіцяв зробити окремий пост про це. Щодо оренди приміщень «Олімпійця» Федоренко порадив направити запит до комунального закладу.
Таким чином, підтримка одеської влади ветеранів з інвалідністю виглядає досить скромною – всього 350 тис. грн на рік, з яких на відвідини спортзалів виділили 250 тис. грн, а ще 100 тис. на заходи для ветеранів. Але й ці гроші розподілили не по конкурсній процедурі, а роздали «своїм» — провладному депутату та тренеру начальника профільного управління. Але в рекламному дописі про це чомусь чиновники вирішили промовчати. І, схоже, саме так функціонує система міської влади.
Читайте також: Паливо розбрату: компанія «Сокар», яка нещодавно виграла півмільярдний тендер від «Укрзалізниці», схоже, нарощує прибутки у рф
Коментування заборонено.