Press "Enter" to skip to content

У Миколаєві шукають донорів для фінансування будівництва водогону, який хочуть запустити наступного року

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин в ефірі телемарафону розповів, що водогін у Миколаєві, який забезпечуватиме питною водою жителів, планують запустити вже в серпні 2025 року.

Про це повідомляє Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури. Так, зі слів голови Агентства Сергія Сухомлина, наразі проходять переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо фінансування проєкту будівництва водогону у Миколаєві. 

«Проєкт складний, але наше завдання — вже в серпні наступного року дати миколаївцям чисту воду», — каже очільник Агентства. Для підготовки техніко-економічного обгрунтування збираються залучити міжнародну компанію, й це має показати вартість робіт та матеріалів для будівництва водогону. 

За словами Сухомлина, партнери готові оплатити роботу незалежних технічних консультантів, які будуть супроводжувати будівництво. Це має забезпечити професійний незалежний нагляд за процесом робіт та вартістю матеріалів.

«Ми вже провели аналіз проблеми та співпрацюємо з міською владою, щоб синхронізувати роботу над водогоном. Працюємо разом з обласною адміністрацією та міжнародними компаніями. Хочемо залучити їх для поставки модульних очисних систем, які дозволять миколаївцям отримати чисту воду», — додав Голова Агентства відновлення.

Нагадаємо, раніше «Антикорупційний вимір» повідомляв, що Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОДА у вересні за результатами тендерів уклав вісім угод на реконструкцію водогону в Миколаєві загальною вартістю 836 мільйонів гривень. Закупівлі ще на 209 млн наразі оскаржуються в АМКУ. Ціна на будівельні матеріали у кошторисах сильно вища від ринкової. А фірмі, яка лише консультуватиме щодо будівництва водогону, заплатять з бюджету 4,5 мільйона гривень.

Раніше Шмигаль вже розповідав про комплексне рішення щодо забезпечення Миколаєва водою та будівництво водогону, на який виділили 1,3 мільярда гривень. Та наприкінці липня мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів, що проєкт нового водогону зупинився після звільнень Олександра Кубракова, тодішнього міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, та Мустафи Найєма, колишнього очільника Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури. Редакція «Антикорупційного виміру» розбиралася, що не так з реконструкцією водогону в Миколаєві.

More from Миколаївський вимірMore posts in Миколаївський вимір »
More from НовиниMore posts in Новини »
Антикорупційний вимір