Протягом минулого тижня в Одеській області штрафували за змови на торгах, затримували підозрюваних у хабарництві, проводили говорили про найдорожчі закупівлі, одну з найвищих пенсій та відсутні в декларації 83 мільйони. Не обійшлося й без сумнівних закупівель та оновлень у резонансних справах. Про всі ці події читайте в матеріалах «Антикорупційного виміру».
Найбільша пенсія на Одещині. Заступник мера Одеси Валерій Сілін отримує на місяць одну з найбільших пенсій на Одещині — 53 тисячі гривень в середньому. В цю суму входять виплати по інвалідності. Валерій Сілін у віці 38 років вийшов на пенсію по інвалідності. У 2010 році він звільнився з Генеральної прокуратури, де з 2001 року обіймав посади слідчого і старшого слідчого з особливо важливих справ. Торік він задекларував понад 641 тисячу пенсійних виплат.
«Забув» про 83 мільйони. Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення в декларації начальника управління ДМС на Одещині Андрія Морару. Зокрема посадовець не задекларував своє майно та майно родини на понад 83 мільйони гривень.
Орловський винен. Верховний суд не став розглядати скаргу адвокатів на угоду, яку уклали між слідством та ексзаступником одеського міського голови Анатолієм Орловським. Останньому призначили умовне покарання в обмін на свідчення у справі аеропорту «Одеса».
Як депутат депутату. Арцизька центральна опорна лікарня, якою керує депутат, уклало угоду з ремонту покрівлі пральні за понад 400 тис. грн. Підрядником буде фірма місцевого депутата від забороненої проросійської партії ОПЗЖ Сергія Гладченка.
Найдорожчі закупівлі. Державна аудиторська служба оприлюднила найдорожчі закупівлі, які з’явились у системі Prozorro за минулий тиждень. В ТОП-3 дві закупівлі на Одещині. Тендери стосуються відновлення цивільних об’єктів, що зазнали пошкоджень внаслідок російських обстрілів.
ТЦК проти ДБР. Державне бюро розслідувань затримало співробітників Одеського районного ТЦК. Їх підозрюють у вимаганні хабарів за уникнення мобілізації. Правоохоронці провели обшук у помешканні одного зі співробітників ТЦК. Він, як повідомили правоохоронці, під час обшуку погрожував працівникам ДБР табельною зброєю.
Штраф за змови в Одесі. Антимонопольний комітет оштрафував учасників, які вдались до змови під час проведення торгів Одеською міською радою та іншими установами. Приватне підприємство та товариство мають сплатити штраф на 408 тисяч гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. ТОВ «ГРІНПІС» і ПП «ІНАУТ» змовились під час участі у торгах у 2023 році.
«Шлях» трапився. Від початку повномасштабного вторгнення в Україні працює система «Шлях», яка спрощує виїзд за кордон для чоловіків-волонтерів. Водночас ця система стала можливістю для незаконного виїзду та корупційних схем. Журналісти дослідили, хто з одеських політиків скористався системою для виїздів. Таких виявилося чимало.
Змови у Теплодарі. Антимонопольний комітет почав розглядати справу щодо можливої змови під час відкритих торгів у Теплодарі, що на Одещині. Йдеться про двох ФОПів — Сирбу А.П. та Чобу Д.О., які могли узгодити між собою дії, аби нівелювати конкуренцію.
«Помічники» ухилянтів. На Одещині затримали військовослужбовця та його родича за підозрою у схемі переправлення військовозобов’язаних за кордон. Прокуратура вважає, що затримані за 3500 тисяч доларів допомагали призовникам незаконно покидати країну в обхід пунктів пропуску.
Штраф фірмі ексдепутата. Антимонопольний комітет виявив, що дві фірми змовились між собою і спотворили результати торгів, коли брали спільну участь у закупівлях на Одещині у 2021 році. Одна з фірм належить колишньому депутату Южненської міської ради. За інформацією АМКУ, протягом 2021 року приватне підприємство «ЮЖСПЕЦТРЕЙД» та товариство «УНІВЕРУС» змовились під час участі у трьох процедурах закупівель на Одещині.