Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Антикорупційний огляд Херсонщини: Найцікавіші події першого тижня грудня

Протягом першого тижня грудня на Херсонщині проводили підозрілі закупівлі. Тим часом нардепи від області тим часом підтримали скандальний законопроєкт 10242, який передбачає тиск на журналістів розслідувачів. Детально про це читайте в матеріалах «Антикорупційного виміру». 

Всі за 10242. Верховна Рада України не підтримала у другому читанні скандальний законопроєкт № 10242, який становив суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів та захисту джерел і викривачів корупції. Втім, всі четверо народних депутатів, обраних з Херсонщини, цей законопроєкт підтримали. Що відомо про депутатів, які підтримали скандальний законопроєкт читайте в матеріалі редакції. 

Купити фотоапарати дорого не вдалося. В Херсоні скасували тендер на придбання 9 фотоапаратів для Нацполіції за 364 тисячі гривень. Раніше журналісти знайшли переплату на вартості техніки, проте причиною скасування закупівлі назвали відсутність пропозицій. 

Скільки заплатять за сонячні електростанції. У Великоолександрівській селищній раді, що на Херсонщині, вдруге оголосили закупівлю сонячних електростанцій для артезіанських свердловин за майже 6 мільйонів. Причиною скасування попередньої закупівлі вказали відсутність пропозицій попри те, що на торги з’явились три учасники. Мають придбати 11 модулів для артезіанських свердловин, а також роботи з їх встановлення й налаштування. Це планують втілити до квітня 2025 року. На проєкт виділили 5,9 мільйона гривень. 

Прокурорські заробітки. Очільник херсонської прокуратури з заступниками у листопаді заробили 426 тисяч: значну суму становлять надбавки. Керівник Херсонської обласної прокуратури за листопад заробив на посаді 111 тисяч гривень, при офіційному окладі у 72 тисячі гривень. Значну суму надбавок та премій отримали і його заступники. 

82 мільйони таксисту з Полтавщини. Журналісти Миколаївського центру журналістських розслідувань з’ясували, що у Херсоні великий підряд на 82 мільйони гривень з будівництва укриття у професійному училищі (ВПУ) №2 без тендеру віддали фірмі зі статутним фондом в 100 гривень. Чиновники міського управління капітального будівництва уклали угоду з ТОВ «Тенсенс», в якого змінився власник за два дні до того. 27 листопада, за два дні до підписання угоди, ТОВ «Тенсенс» перейшло до нового власника – Максима Сердюка з села Копили Полтавської області. Тоді ж Сердюк став і директором підприємства. За даними аналітичної системи YouControl, єдиний досвід підприємницької діяльності власника і директора «Тенсенс» – це статус фізособи-підприємця з основним КВЕД «діяльність таксі».

Читайте також Херсонський вимірІнші публікації категорії Херсонський вимір »
Антикорупційний вимір