Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Всі нардепи з Херсонщини підтримали законопроєкт, який передбачав тиск на журналістів 

Верховна Рада України не підтримала у другому читанні скандальний законопроєкт № 10242, який становив суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів та захисту джерел і викривачів корупції. Втім, всі четверо народних депутатів, обраних з Херсонщини, цей законопроєкт підтримали. «Антикорупційний вимір» розповідає, як голосували херсонські обранці.

Херсонщина у Верховній раді України нині представлена чотирма обранцями. Це Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Володимир Іванов та Сергій Козир. Всі обрані від «Слуги народу». Був ще Олексій Ковальов, але він пішов на співпрацю з росіянами у 2022 році, а в серпні того ж року був вбитий.

Жоден із народних депутатів публічно причини свого голосування — фактично підтримки тиску на журналістів – не комунікував. Втім, щодо деяких із них у журналістів є свіжі резонансні розслідування. 

«Антикорупційний вимір» аналізував декларації всіх чотирьох нардепів — і у кожного з них виявились цікаві особливості. Згодом з’явились і свіжіші розслідування діяльності деяких із них. 

Одним із найбільш передбачуваних у голосуванні за законопроєкт, який порушує права журналістів, є Павло Павліш. Він системно фігурує у скандалах, пов’язаних то із закриттям даних, то із власними статками.

Приміром, у травні 2024 року Павло Павліш став одним з ініціаторів законопроєкту про закриття відомостей в судових рішеннях. Цей проєкт був засекречений — навіть не було відомо, що саме автори хотіли приховати з документів в судовому реєстрі. 23 травня депутати вже проголосували за прийняття його за основу з доопрацюваннями. Цей законопроєкт підтримали і інші нардепи з Херсонщини. 

Трошки раніше «Антикорупційний вимір» писав про те, як під час співбесіди з експертами Дорадчої групи Павло Павліш не зміг пояснити, чому в його декларації активи перевищують доходи, одержані з законних джерел, на суму 7 772 979 гривень. В доларах це 250 тисяч. І не просто не зумів пояснити – нардеп сказав, що це питання до НАЗК, «чому у них такі питання виникли». Розбіжність він заперечив. Йдеться про співбесіду на посаду судді Конституційного суду України. Зрештою, Павліша не допустили до наступного етапу співбесід, бо не відповідав моральним якостям.

Зрештою у розслідуванні Bihus.info журналісти розповіли про елітне житло Павліша, який в рекордні строки «збудував» батько за 300 тисяч доларів. Судячи з офіційних статків і тривалості будівництва, без перепочинку будували навіть під час окупації Київщини. «Антикорупційний вимір» також про це писав. 

Сергій Козир — один із найбільш активних у соцмережах херсонських нардепів. Постійно інформує про законодавчі ініціативи, які підтримав. Щоправда, про закон щодо тиску на журналістів нічого не писав. Також у нього чимало інформації про допомогу переселенцям. 

Козир входить до керівних органів громадської організації «ВОЛЯ, ПЕРЕМОГА, ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ» (скорочено «ВПО України»), яку зареєстрували 2 листопада 2022 року. У 2023 році ця організація почала отримувати бюджетні кошти. У 2023-му уклала угод за державні кошти на 919 329,05 грн. У 2024-му також в організації є угоди за бюджетні кошти. Фінансують громадській організації нардепа суспільно-корисні роботи від кількох обласних центрів зайнятості. Детальніше про це: ось тут.

Також Козир користується авто VOLKSWAGEN PASSAT 2012 року випуску із зазначеною вартістю на момент набуття права користування… 10 тисяч гривень. Авто належить ТОВ «Гринтайм» з Миколаєва, яке у 2018 році засвітилося у розслідуванні «Нікцентру» про завищення цін на плитку в Миколаєві та відсутність відповідної техніки для здійснення робіт. 

Сергій Козир також запам’ятався херсонцям тим, що саме за його каденції як очільника ОДА у Херсоні впав під час монтування 70-метровий флагшток (щогла). Це сталось напередодні Дня прапора – у серпні 2021 року. Згодом з’ясувалось, що щоглу мали встановлювати не за бюджетні кошти, а кошти донорів, але впала щогла на «Лексус» Віталія Караваєва — тодішнього заступника директора Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації — начальника управління будівництва, розвитку територій та фінансового забезпечення. Нині Караваєв позиціонує себе як волонтер і останнім часом був в Одесі.

Вікторія Вагнєр та Володимир Іванов у соцмережах малоактивні. Мало їх можна побачити і на Херсонщині або взагалі у публічній сфері. Володимира Іванова іноді можна побачити в Києві за допомогою переселенцям, Вікторія Вагнєр вряди-годи з’являється на публічних заходах, зокрема з очільниками Херсонщини.

Читайте також: Херсонська поліція не переплатить за фотоапарати: тендер скасували через відсутність пропозицій

Більше з Херсонський вимірБільше записів у Херсонський вимір »
Антикорупційний вимір