На Кіровоградщині аукціон за право оренди сільськогосподарської ділянки площею 200 га виграло черкаське підприємство. Воно запропонувало найвищу вартість оренди. Втім, угоду фірма так і не підписала. Відповідно, право оренди перейшло до наступного учасника торгів, що запропонував найвищу ціну. Це фірма колишнього депутата Кропивницької міськради. Різниця між ціновими пропозиціями – 2 млн грн.
Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».
Минулого року Державний земельний банк виставив на аукціон за право оренди в системі Prozorro.Продажі земельну ділянку з кадастровим номером 3520586000:02:000:8001 площею 238,4 га на території Олександрівської селищної громади.
Раніше земля була в користуванні держпідприємства «Олександрівського виправного центру (№104)». Як ідеться у розслідуванні на Bihus.Info, у 2021 році землі цього ДП за непрозорою схемою віддали в обробіток фірмі, власниця якої мала стосунок до партії «Слуга народу». Згодом в рамках реформи тюремні землі передали в управління держзембанку.
Умовами аукціону передбачено передачу ділянки в оренду на 14 років. Стартова ціна орендної плати склала 916,6 тис. грн на рік. Участь у торгах взяло 10 підприємств. Ставки були від 916,6 тис. грн до 6,9 млн грн. Власне найвищу цінову пропозицію дало ТОВ «Золотий колос Черкащини».
За інформацією з аналітичної системи Youcontrol, власницями фірми є Вікторія Михайленко та Любов Полякова з Черкащини. Підприємство зареєстроване у селищі Пальміра Черкаської області 2020 року. Основний вид діяльності – вирощування зернових.
Угоду фірма так і не підписала. Про це йдеться у протоколі, що оприлюднений в системі. Відтак право орендувати ділянку перейшло до наступної компанії, яка запропонувала найвищу ціну. Наразі в системі Prozorro.Продажі оприлюднили повідомлення про намір укласти угоду.
ТОВ «Екосем», цінова пропозиція якого була на 2 млн грн нижчою, за даними з аналітичної системи Youcontrol належить Роману Розгачову. Він був депутатом Кропивницької міськради попереднього скликання від «Батьківщини» та безуспішно балотувався повторно на попередніх місцевих виборах. Розгачов, за даними з його декларації, володіє кількома десятками земельних ділянок та займається агробізнесом.
Редакція звернулася за коментарем до Вікторії Михайленко, співвласниці «Золотий колос Черкащини», з питанням, чому її підприємство так і не уклало угоду, хоча змагалося за ділянку. Жінка пообіцяла з’ясувати у бухгалтера, але перестала відповідати на дзвінки.
Раніше «Антикорупційний вимір» писав про подібну ситуацію довкола «діаманту» земельного банку на Кіровоградщині – ділянки площею майже 4 га. Фірма з Миколаївщини, що запропонувала рекордну ціну оренди, відмовилася укладати угоду.