Кропивницький апеляційний суд визнав винним в отриманні хабаря Сергія Гришка, який на момент скоєння правопорушення обіймав посаду начальника Петрівського відділу Олександрійської місцевої прокуратури. Колишньому прокурору присудили 5 років позбавлення волі.
Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».
Згідно з матеріалами справи, у 2020 році Гришко входив у групу прокурорів в кримінальному провадженні щодо зберігання коноплі. Як встановило слідство, він вимагав у підозрюваного 5 тис. грн за те, аби в суді клопотати про покарання, не пов’язане з ув’язненням. У вересні 2020 року чоловік передав прокурору гроші. На вимогу прокурора поклав купюри між сторінок Кримінального кодексу.
Кіровський райсуд Кропивницького 9 лютого 2022 року виправдав Гришка за ст. 368 ККУ, тобто в отриманні неправомірної вигоди. Суд вирішив, що його провина не доведена. Мовляв, у прослушці розмов фігуранта і заявника не було переконливих даних, які б свідчили про вимагання грошей. Окрім цього, на момент передачі справи заявника до суду, Гришко не був прокурором у його кримінальному провадженні. Та головним аргументом стало визнання доказів недопустимими.
Прокуратура оскаржила вирок. Мовляв, суд першої інстанції неправильно застосував норми кримінального процесуального закону. Прокурори просили призначити колишньому колезі 10 років позбавлення волі, на 3 роки заборонити працювати та конфіскувати майно.
Підсудний Гришко на суді провину не визнав. Розповів, що фігурант справи про зберігання коноплі декілька разів приходив до нього на роботу обговорювати справу. Спершу він хотів укласти угоду про визнання винуватості, потім передумав, а згодом знову погодився. Зі слів Гришка, аби оформити угоду, він почав зачитувати чоловіку законодавчі норми з комп’ютера й при цьому дав йому примірник КПК. Коли чоловік повернув йому кодекс, прокурор помітив, що сторінки прилягають не щільно. Він відкрив збірник і з нього випали гроші. Тому він вийшов з кабінету за чоловіком, аби з’ясувати, що це за кошти. В той момент до кабінету зайшли працівники ДБР й арештували його.
Апеляційний суд натомість дійшов висновку, що Гришко входив до групи прокурорів у вищезгаданому провадженні, тому мав вплив на справу. Також суд вказав, що у прослушці та на відеозаписах розмов таки йдеться про хабар, а не провокацію. Мовляв, на відео видно, що Гришко сам передав заявнику кодекс, а той нічого в ньому не читав, а одразу вклав гроші. При цьому, коли чоловік запитав «то вам щас дать чи як?», прокурор відповів: «прям щас даш, от ти який».
У підсумку 14 січня апеляційний суд скасував вирок першої інстанції та призначив Гришку 5 років позбавлення волі. Також на 3 роки заборонив обіймати посади, пов’язані з виконанням владних, організаційно-розпорядчих функцій в правоохоронних органах. Майно експрокурора суд ухвалив конфіскувати.
Згідно з інформацією у вироку, у 2020 році суд арештовував авто прокурора ВАЗ 211540 з метою виконання рішення про конфіскацію.
Протягом 3 місяців це судове рішення можна оскаржити у Верховному Суді.
За інформацією з декларацій Сергія Гришка, у 2021 році він звільнився з прокуратури. Окрім згаданого авто він володів часткою квартири. Надалі він влаштувався до юридичного відділу Петрівської селищної ради як спеціаліст, а у 2022 році очолив відділ.
Читайте також: «Недогледів» ремонт на 320 тисяч: на Кіровоградщині судитимуть посадовця