Хто в Миколаєві не платить пайову участь при будівництві, які підрядники отримують бюджетні кошти, кого спіймали на хабарництві — дайджест найцікавіших новин минулого тижня читайте в огляді «Антикорупційного виміру».
Забудовники не платять гроші в бюджет. У Миколаєві, попри повномасштабне вторгнення, продовжують будувати і продавати квартири в житлових комплексах. Однак при цьому забудовники ухиляються від сплати пайової участі в бюджет громади, яку мають скеровувати на розвиток інфраструктури міста. Серед недоброчесних забудовників місцеві депутати Дмитро Іванов і Сергій Кантор.
Ремонт будівлі ДБР від сумнівної компанії. Територіальне управління Державного бюро розслідувань у Миколаєві провело торги з особливостями, щоб визначити виконавця ремонтних робіт будівлі відомства. На торги подалась одна компанія, з якою й уклали угоду. При цьому в січні громадська організація через Вищий антикорупційний суд добилась відкриття провадження по діяльності цієї компанії. Мова про ТОВ «Південьбуд Миколаїв ЛТД», яке не вперше ремонтує будівлю для миколаївського ДБР. Восени 2024 року з ТОВ підписали договір на поточний ремонт будівлі відомства вартістю 700 тис. грн.
Годувати школярів доручили новонародженому ФОПу. Відділ освіти, молоді та спорту Коблівської сільської ради без проведення відкритих торгів уклав угоду на послуги з організації харчування для учнів Коблівського ліцею. Вартість складає понад 560 тис. грн. Кейтеринг бюджетним коштом довірили ФОП Гаврилюк Л.Р. Підприємиця працює менше ніж рік. Леся Гаврилюк також є керівницею благодійної організації «Українка дбає», яку зареєстрували у 2022 році. Засновницею цієї організації є депутатка Миколаївської районної ради від президентської партії «Слуга народу» Яна Димитрієва.
Посадовця ТЦК затримали за вимагання хабаря. В Миколаєві затримали офіцера ТЦК та колишнього військовослужбовця за підозрою у вимаганні та отриманні хабаря. Прокуратура вважає, що вони вимагали гроші у друзів військовозобов’язаного, якого відправили до обласного збірного пункту. За версією слідства, офіцер ТЦК та колишній військовослужбовець отримали 4,5 тисячі доларів хабаря в під’їзді одного з будинків.
Штраф за хабар. На Миколаївщині суд виніс вирок начальнику залізничної станції, якого звинуватили в пропозиції хабаря лікарю-члену ВЛК. Він пішов на угоду зі слідством і отримав штраф на 17 тисяч гривень. Сума самого хабаря дві тис. грн.
Хабарі за відстрочку. У Миколаєві повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди начальнику відділення ТЦК, командиру взводу патрульної поліції та посадовцеві медзакладу. Їх вважають причетними до видачі фальшивих документів для оформлення відстрочок від мобілізації. Хабарі сягали восьми тис. дол. США.
Штраф через змову на торгах. Баштанська прокуратура подала вісім позовів щодо визнання недійсними результатів торгів, проведених упродовж 2020-2021 років різними соціальними установами з ФОП Гусєвим Анатолієм. Антимонопольний комітет виявив, що підрядник регулярно вдавався до змови з іншим учасником, тож прокурори вимагають, аби він повернув до бюджету 2 мільйони гривень.