«Антикорупційний вимір» підготував тижневий огляд публікацій. Редакція відстежувала сумнівні закупівлі, корупційні справи, вироки щодо злочинів проти нацбезпеки.
Переплата за електрику. На Кіровоградщині суд примусив підрядника сплатити до бюджету два мільйони гривень. Так, у 2021 році Українська державна льотна академія уклала договір на постачання електричної енергії з товариством «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія». Згодом академія і ТОВ уклали низку додаткових угод про зміну вартості електропостачання. Слідчі дійшли висновку, що за додатковими угодами ціна на електроенергію була завищена вдвічі. Проте у цей період на ринку значного коливання вартості не було.
Звільнення судді. ВРП звільнила суддю Олександрівського районного суду Кіровоградської області Павла Івченка. Щодо нього триває слідство у справі про хабарництво. Слідство вважає, що він запропонував своїй знайомій, яка до нього звернулася, закрити адміністративну справу щодо п’яного водіння за хабар в 60 тисяч гривень. Цю справу вела інша суддя цього суду, тож діяли через її помічників. На думку скаржниці, суддя Івченко був ініціатором отримання неправомірної вигоди, контактував з усіма учасниками схеми аби «відмазати» водія, керував тим, як потрібно передати гроші та отримав певну частину такої вигоди. Також з матеріалів справи відомо, що під час обшуку за місцем проживання Івченко намагався позбутися мічених купюр, аби знищити докази правопорушення.
Пожежний підряд. Відділ освіти Пантаївської селищної ради уклав з ТОВ «Протипожежні послуги» угоду про облаштування пожежної сигналізації у Будинку культури вартістю 194,9 тисячі гривень. Раніше управління ДСНС через суд домоглося заборони експлуатації закладу до облаштування протипожежного обладнання. Чоловік власниці фірми, що заробить на сигналізації, раніше працював у системі ДСНС.
Розкрадання на вугіллі. На Кіровоградщині розслідують можливе привласнення коштів на постачанні неякісного вугілля. Підозра у справі ще не вручена. Як з’ясував «Антикорупційний вимір», підприємиця Оксана Арсірій продала для шкіл у селищі Приютівка вугілля за понад 2 мільйони гривень. Експертиза виявила, що паливо не відповідає нормам.
Завищені ціни на генератори. Начальниця управління освіти Долинської міської ради закупила для навчальних закладів бензинові генератори у фізичної особи-підприємця. Слідчі дійшли висновку, що діючи в інтересах постачальника, чиновниця придбала товар за вдвічі завищеною ціною. Посадовиці повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем.
«Своєчасні» закупівлі. Комунальне підприємство «Комфортне місто» Долинської міськради 21 березня уклало з приватним підприємством «ВКВ-Сервіс» угоду про постачання дитячих майданчиків загальною вартістю 974,4 тисячі гривень. Тендерні вимоги комунальників майже ідентичні зі специфікацією товару фірми-переможця. До 1 липня фірма має поставити по 10 комплексів «Півник» із пластиковою гіркою «Спіраль» вартістю 43 200 гривень кожен (ціни тут і надалі вказані з ПДВ); пісочниць з ігровим модулем вартістю 24 000 гривень кожна; гойдалок «Гніздо лелеки» на металевих опорах ціною 30 240 гривень за одну.
Вирок прихильниці Путіна. У Долинській Кіровоградської області жінку засудили за підтримку та поширення проросійської пропаганди. Згідно з матеріалами справи, у грудні 2023 року та липні 2024 року жінка через VPN зайшла на свою сторінку у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники» та натиснула «Клас» низці публікацій з російською пропагандою. Ці дописи автоматично висвітлювалися її підписникам і друзям. Вона визнала провину й відбулася умовним строком.
Сплили строки. У Бобринці Кіровоградської області суд закрив справу начальниці відділу освіти, звинуваченої у зловживанні службовим становищем. Правоохоронці відкрили справу щодо неї за п’ять років після ймовірного правопорушення. Відтак, поки провадження надійшло до суду й почався розгляд, у справі спливли строки давності і суд за законодавством звільнив чиновницю від кримінальної відповідальності.
Вирок адміну ТГ-каналу. У Кропивницькому суд визнав винним у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ чоловіка, який адміністрував Telegram-канал «Де роздають повістки». Підсудний уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Він відбувся роком умовно.