Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Одещина: Антикорупційний огляд 

Минулого тижня на Одещині посадовці декларували майно, а журналісти шукали в деклараціях цікавинки. Правоохоронці розслідували корупційні справи, а суди виносили вироки. Про найцікавіші події читайте в матеріалах «Антикорупційного виміру» та колег.  

Гроші підозрілим. Чиновники Болградської міської ради замовили ремонт погреба в селі Виноградівка. Майже мільйон гривень з бюджету витратять, щоб переробити його в укриття. Підрядником стало підприємство, що фігурує в низці кримінальних проваджень. А його директора наразі судять одразу у двох справах про корупцію.

Відкрили справу. В березні «Антикорупційний вимір» опублікував розслідування про роботу Миколаївського ліцею Одеської області без укриття, на ремонт якого вже виділили майже 5,8 млн грн. Після виходу статті Березівська поліція відкрила кримінальне провадження за заявою журналістки.

Вирок. В отриманні 40 тисяч доларів хабаря визнали винними ексзаступника керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Івана Мараховського та ексдепутата Одеської облради Івана Бойченка. Слідчі дійшли висновку, що вони вимагали хабар у підприємця, аби не перешкоджати діяльності його аграрної фірми. Чиновників засудили до реальних строків з конфіскацією майна. 

Ще один «іспанець». НАЗК виявило у депутата Одеської міської ради необґрунтованих активів на понад 81 мільйон гривень. Це численні об’єкти нерухомості в Одесі, будинок та земля в Іспанії, та інше. Матеріали перевірки передали прокуратурі для розслідування справи за ознаками незаконного збагачення. Ймовірно йдеться про депутата Олександра Матвєєва. 

Змова. Антимонопольний комітет оштрафував фізичну особу-підприємця з Одеси, який виграв тендер на ремонт дитсадка за 5,8 мільйона гривень в Теплодарі. Його та ще одного підприємця викрили у змові. Проте, так званий конкурент зміг уникнути штрафу, бо припинив свою діяльність. 

Штраф. Суворовський райсуд Одеси виніс вирок військовослужбовцю, якого затримали за одержання хабаря. За 1000 доларів він виписав фіктивну повістку для призовника, яка давала змогу уникнути реальної повістки. Чоловіка оштрафували на 51 тисячу гривень, зважаючи на його щире каяття та службу на передовій.

Криптовалютчики. Журналісти Інтенту з’ясували, що за 2024 рік 117 посадовців Одеської області задекларували криптовалюту, що вивело регіон на шосте місце в Україні та перше серед південних областей. Для порівняння, у Миколаївській області криптоактиви задекларували 41 чиновник, а в Херсонській – лише 8.

Хлібне місце. Ректор  Національного університету «Одеська юридична академія» Олег Тодощак увійшов до списку найбагатших ректорів університетів України, відповідно до аналізу декларацій керівників вишів. Річна заробітна плата Тодощака за 2024 рік склала 633,1 тисячі гривень. 

Діаманти і шуби. Центр публічних розслідувань розповів про діаманти, шубу та крипту в декларації заступниці мера Одеси. Ганна Позднякова задекларувала дві квартири у власності та ще одну — у користуванні. З-поміж майна в декларації фігурує розкішна шуба із соболя і ювелірні вироби італійського бренду Damiani: обручка, сережки та кулон із білого золота з діамантами. Також посадовиця вказала сумочку Louis Vuitton. Усе майно зазначено як придбане до першої декларації. 

Виправдали інспектора. Затриманого п’ять років тому інспектора Одеської митниці виправдали від звинувачень у хабарництві. Малиновський районний суд міста Одеси визнав затриманого у грудні 2019 року інспектора митного поста в «Міжнародному аеропорті «Одеса» не винним у вимаганні та отриманні хабаря.

Більше з Одеський вимірБільше записів у Одеський вимір »
Антикорупційний вимір