Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Сумнівні закупівлі, розслідування та бізнес фаната росії: Антикорупційний огляд Одещини

Протягом минулого тижня на Одещині правоохоронці розслідували корупційні справи, чиновники укладали нові підозрілі угоди, НАЗК оштрафувало лікарку, яка не захотіла декларувати новопридбані 14 об’єктів нерухомості. Крім того, журналісти «Антикорупційного виміру» з’ясували, чим займається зараз відомий одеський «рупор кремля». 

Непокаране зло? 10 років тому, в Одесі вельми відомим був бізнесмен, власник одного з закладів міста та охоронної агенції, Дмитро Копилов. Він відкрито підтримував через соцмережі дії росії та зневажливо відгукувався про Майдан та Україну. А ще саме його називають одним з організаторів побиття журналістів перед Одеською ОДА в лютому 2014-го. Але за цей злочин покарання він не поніс. Більш того претензій до нього з боку правоохоронців за сепаратизм не було. Хоча він фігурував у кримінальному провадженні, пов’язаному з корупцією. Наразі цей пан спокійно веде бізнес в Одесі. Чим він займається і хто його партнери по бізнесу, читайте в розслідування на сайті. 

Штраф. Лікарка-офтальмолог Захарівської лікарні, членкиня ВЛК та пенсіонерка, протягом 2023 року придбала нерухомості на понад 10 мільйонів гривень. І просто не захотіла декларувати нові 10 квартир та 4 приміщення. За це отримала штраф 68 тисяч гривень. А питань, звідки гроші на таку кількість нерухомості, здається, ще не отримала. 

Вирок. Комінтернівський райсуд в Одеській області виніс вирок тимчасовому завідувачу відділення КНП «Одеський медичний обласний центр психічного здоров`я», якого обвинувачували у вимаганні хабаря. Лікаря визнали винним у вимаганні неправомірної вигоди, й призначили йому штраф у 34 тисячі гривень. Також йому заборонили обіймати посади у державних структурах на один рік.  

Схематозний підрядник? У березні Департамент міського господарства без використання електронної системи віддав два підряди з капітального ремонту на майже півтора мільйона гривень підприємцеві Олександру Арабаджи. ФОП засвітився у кримінальній справі щодо розкрадання грошей, а також є співзасновником юридичної особи разом з колишнім професором ОНУ імені Мечникова, який у 2022 році втік до москви. 

Новонароджена відновлювачка. Чиновники Одеської міської ради уклали шість договорів на протиаварійні ремонти та відновлення будинків, які постраждали внаслідок атак з боку росії. Контракти дістались 27-річній Валентині Парпуланській, що зареєструвалася підприємицею лише три місяці тому.

Втрутилася прокуратура. Дальницька сільрада на Одещині розірвала договір з підрядником, який мав ремонтувати адмінбудівлю за 24 мільйони гривень. Під час відкритих торгів конкуренти скаржились на дискримінаційні вимоги та порушення, але чиновники це проігнорували. Врешті прокуратура змусила сільраду розірвати договір через штучно занижену ціну. 
Як справи у Муратова? Вищий антикорсуд відмовив захисникам Олега Муратова, ексзаступника голови Одеської ОВА, які просили повернути обвинувальний акт прокурорам. Йдеться про справу зловживання службовим становищем колишнім посадовцем, що принесло збитки на понад 9 мільйонів гривень.

Більше з Одеський вимірБільше записів у Одеський вимір »
Антикорупційний вимір