Народний депутат Роман Каптєлов із фракції «Слуга народу» у своїй щорічній декларації за 2024 рік зазначив доходи дружини, яка працює у державній установі москви, однак не задекларував частку сімейної нерухомості в російській столиці.
Про це йдеться у розслідуванні журналістського проєкту «Схеми». У документі, поданому в березні, депутат вказав, що його дружина, Євгенія Каптєлова, працює в російській установі «ОСП №195 ОКЦ ЮЗАО». Водночас у графі про її доходи зазначено, що «член сім’ї не надав інформацію», попри те, що депутат задекларував понад мільйон рублів у готівці, які належать дружині.
За інформацією журналістів, Каптєлова працює в «Об’єднанні культурних центрів південно-західного адміністративного округу» соскви — установі, яка, зокрема, співпрацює з організацією «Воїн», що проводить військовий вишкіл молоді у рф. У грудні 2023 року Євгенія отримала 52 тисячі рублів зарплати, а за дев’ять місяців 2024 року — понад 700 тисяч рублів.
Крім того, згідно з розслідуванням, родина Каптєлова з січня 2022 року проживає в москві. Третина квартири в столиці рф зареєстрована на дружину та дітей нардепа. За ринковими оцінками, вартість цієї частки може сягати близько 6 мільйонів гривень. Проте про цю власність у декларації не згадується.
Юристи наголошують, що депутат зобов’язаний декларувати майно неповнолітніх дітей, навіть якщо воно зареєстроване за межами України.
Сам Каптєлов у попередніх коментарях заявив, що не приховує громадянство дружини, не вважає це загрозою для нацбезпеки, а свої поїздки за кордон пояснив офіційними й особистими причинами. Він також зазначив, що задекларував усі відомі йому активи, але мав на увазі українські доходи.
Після оприлюднення розслідування Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрили кримінальне провадження за фактом можливого внесення недостовірних даних у декларацію.
Журналісти «Схем» направили Роману Каптєлову офіційні запити щодо ситуації й очікують на відповідь. Зазначимо, Роман Каптєлов був радником голови Миколаївської ОДА.
Читайте також: Дронова війна: які компанії допомагають окупантам постачати РЕБи на фронт?