Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Суд над херсонським депутатом щодо розтрати 870 тисяч: на якій стадії розгляд і що у депутата в декларації

Суд над депутатом Херсонської міської ради Юрієм Попутьком, якого звинувачують у розтраті 870 тисяч гривень, триває: 21 травня має відбутись чергове засідання у справі. «Антикорупційний вимір» розповідає про деталі, а також про те, що показав депутат у своїй декларації.

Нагадаємо, Юрія Попутька судять за зловживання службовим становищем на посаді директора департаменту природних ресурсів Херсонської облдержадміністрації. Ймовірне зловживання призвело до розтрати 870 тисяч гривень. 

у 2018 році Департамент природних ресурсів Херсонської облдержадміністрації ініціював проведення торгів з розробки землеустрою. Перемогло на аукціоні приватне товариство з Херсона, з яким і уклали угоду. 

Перед закінченням строків виконання договору тодішній голова департаменту прийняв виконані роботи. Проте, як вважають правоохоронці, отримані проєкти землеустрою не могли бути реалізованими, адже вони були розроблені без проведення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації. Попри цей факт, директор департаменту — нині це депутат Херсонської міської ради від «Слуги народу» Юрій Попутько —  підписав платіжні доручення, і з рахунку департаменту приватному підприємству незаконно перевели майже 872 тисячі гривень. Відтак, вже колишньому очільнику департаменту й чинному депутату Херсонської міської ради та очільнику КП «Агрофірма Радгосп «Білозерський» повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем. Щодо нього обвинувальний акт направили до суду у 2024 році, Попутька не затримували – відпустили під особисте зобов’язання.

В коментарі «Антикорупційному виміру» Херсонська обласна прокуратура повідомила, що нині триває стадія дослідження доказів. Наступне засідання відбудеться 21 травня 2025 року.

У декларації за 2024 рік, яку Попутько подає як депутат, зазначені:

  • Квартира у Херсоні у власності Юрія Попутька.
  • Два легкові авто відповідно — ВАЗ 11183 2006 року випуску та MITSUBISHI OUTLANDER 2010 року випуску, якими Юрій Попутько має право користуватись: вони – у власності його батьків.
  • Зарплату у 300 тисяч гривень в КП «Агрофірма Радгосп «Білозерський», який нині в стадії банкрутства. 
  • 171 гривню інших доходів.
  • 150 тисяч гривень збережень у готівці.
  • Зобов’язання з іпотеки у 45 тисяч доларів. Іпотеку Юрій Попутько оформив у 2008 році – і тоді це було еквівалентно 247,5 тисяч гривень. З приводу заборгованості Юрій Попутько судиться з ТОВ “Кредитні ініціативи” з 2021 року. 

Підприємство, яке очолює Попутько, знаходиться на Херсонщині та потерпає від обстрілів. Господарський суд Одеської області 25.10.2023 року відкрив провадження у справі про банкрутство КП Агрофірми радгоспу «Білозерський». Втім, місцеві активісти звертались до представників селищної військової адміністрації, аби запобігти процедурі банкрутства. Про це писало видання Білозерка.Info

У підприємства, відповідно до ухвали суду, є заборгованість, стягнута рішенням суду від 10.03.2023р. У справі №522/2056/23, в сумі 9 мільйонів гривень. Вона складається із вартості майна, переданого на відповідальне зберігання (5,6 млн грн), неустойки в сум майже 1,9 млн грн, 3% річних на 154 тисячі гривень, індексу інфляції в 1,4 млн грн та судового збору в сумі 13,4 тисячі гривень. Загалом наразі у справі про банкрутство підприємства — 67 документів.

У грудні 2021 року, приблизно за два місяці до початку окупації Херсона росіянами, Юрій Попутько «відзначився» тим, що фактично вигнав журналістів з засідання депутатської комісії з питань комунальної власності Херсонської міської ради, до якої входив. Тоді йшлось про одне з «гарячих» питань, яке стосувалось комунального підприємства «Сервіс-Опт». Депутати зрештою проголосували за припинення зйомки і обговорювали питання в закритому режимі. Знімальній групі телеканалу «Херсон плюс» заборонили бути присутніми на засіданні комісії. Саме Попутько був ініціатором заборони журналістам бути присутніми на комісії, зазначивши про можливі провокації. Щоправда, не розказав, які. 

Читайте також: Правоохоронці розслідують розтрату на держпідприємстві Херсонщини: зникло майже 5 тисяч тонн солі

Більше з Херсонський вимірБільше записів у Херсонський вимір »
Антикорупційний вимір