Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Ректора миколаївського приватного вишу визнали винним у хабарництві: В закладі діяла схема ухиляння від військової служби

3 червня 2025 року Заводський районний суд Миколаєва виніс рішення у справі колишнього в.о. ректора приватного вищого навчального закладу «Миколаївська політехніка» Сергія Ткаченка. Чоловіка затримали восени минулого року за підозрою в хабарництві — він вимагав гроші від студента за отримання диплома. Пізніше позапланова перевірка Міністерства освіти та науки виявила – в закладі допомагали чоловікам ухилятись від військової служби. 

Ткаченко пішов на угоду зі слідством і отримав лише штраф та обмеження на рік займати певні посади. При цьому студент «Миколаївської політехніки» через суд домігся відстрочки від військової служби. Деталі – у статті «Антикорупційного виміру».

Штраф 68 тисяч та 100 тисяч на ЗСУ

4 липня 2025 року набрав силу вирок миколаївського суду по справі Сергія Ткаченка – ексректора ВНЗ «Миколаївська політехніка». Схоже, наразі чоловік не працює ніде офіційно. В.о. ректора закладу Ткаченко став у 2015-му. 

За матеріалами справи, експосадовець вимагав в одного зі студентів кошти за отримання диплома бакалавра після завершення навчання. Студент вчився в «Миколаївській політехніці» з 2020 по 2024 рік заочно за спеціальністю «автомобільний транспорт». Примітно, що Ткаченко вимагав гроші за фактичне отримання документа, який уже був виготовлений і підписаний.

Сергій Ткаченко. Колаж «Суспільне.Миколаїв»

Студенту диплом був потрібний для працевлаштування. Ткаченко в «завуальованій формі повідомив, що для отримання диплома студент повинен надати йому грошові кошти», йдеться в тексті вироку суду. В жовтні 2024 року ексректор «Миколаївської політехніки» за видачу диплома одержав від уже колишнього студента закладу 36 тис. грн. 

17 жовтня минулого року Сергія Ткаченка затримали, повідомило видання «Нікцентр». Він вийшов з-під варти під заставу в мільйон гривень. 4 червня 2025 року Заводський районний суд Миколаєва затвердив угоду про визнання винуватості Сергія Ткаченка, яку він уклав із прокурором. Суд визначив покарання – 68 тис. грн штрафу з позбавлення права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно — господарських функцій строком на один рік. Заставу, яку вносили за Ткаченка декілька осіб, повернули. Арешт, накладений на майно експосадовця, повернули. Крім цього Ткаченко вирішив перерахувати 100 тис. грн на Збройні сили України.

Схема для ухилянтів

Після гучного затримання Сергія Ткаченка «Миколаївську політехніку» позапланово перевірило Міністерство освіти та науки. І знайшло порушення. Після цього ліцензію для вишу анулювали, повідомило «Суспільне» з посиланням на члена ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки України Дениса Жела. Підставою стало   поновлення студентів на спеціальності, на які набір не проводять з 2019 року.

«Також, за окрему винагороду, в обхід законної процедури вступу до ВНЗ, Ткаченко зарахував на денну форму навчання військовозобов’язаних чоловіків. Кількість нових студентів шокувала навіть міністерську комісію», написав Жело.

Але ця інформація у кримінальне розслідування щодо хабарництва Сергія Ткаченка не увійшла. Примітно, що в судовому реєстрі є справа щодо отримання відстрочки від військової служби на підставі навчання в «Миколаївській політехніці». 

Так, 15 липня 2024 року до суду звернувся студент – в реєстрі з якоїсь причини його ім’я приховано – «Миколаївської політехніки», щоб оскаржити відмову в відстрочці від військової служби. З матеріалів справи відомо, що він у 2008 році був зарахований до Миколаївського державного аграрного університету (нині — Миколаївський національний аграрний університет) для здобуття освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю «Агрономія». У 2013-му його відрахували за невиконання навчального плану. 

У 2023 році він подався до «Миколаївської політехніки» на денну форму навчання за спеціальністю «автомобільний транспорт». Однак комісія не надала студенту відстрочку. 11 червня 2024 року суд першої інстанції відмовив позивачу, зазначивши, що порушується послідовність здобуття рівнів освіти:

«В період з 01.09.2008 по 11.10.2023 позивач здобував освіту за рівнем, який був вищий наявного у нього рівня освіти… Крім цього, суд врахував, що згідно з довідкою ВНЗ МТУ «Миколаївська політехніка» позивач навчається за індивідуальним графіком відвідування занять, освітній процес відбувається дистанційно. Тобто фактична форма його навчання майже нічим не відрізняється від заочної форми навчання, навчання на якій не надає право на відстрочку від призову під час мобілізації, на особливий період».

 Однак уже у квітні поточного року апеляційний суд таки надав, по суті, студенту «Миколаївської політехніки» відстрочку, частково скасувавши рішення суду першої інстанції.

Виглядає так, що навчання в «Миколаївській політехніці» деякі студенти використовують для отримання відстрочки від військової служби.

Приватний заклад на паузі?

За даними відкритих джерел, Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка» створено на підставі рішення Миколаївської міської Ради № 13/9 від 14 липня 2003 року. Після погодження статуту з Міністерством освіти і науки України інститут зареєстровано Реєстраційно-ліцензійною палатою виконкому Миколаївської міської Ради 30 грудня 2003 року як приватний вищий навчальний заклад.      

Наразі засновниками закладу значаться ТОВ «Сет моторс лф», Миколаївська обласна федерація бодібілдінгу та фітнесу, ТОВ «Двигуни Фролова», ТОВ «Авіа січ», ПАТ «Будівельна фірма «Миколаївбуд». Бенефіціарним власником вишу вказаний житель Миколаєва Олег Анатолійович Леонтьєв. У 2015 році він балотувався до Миколаївської міської ради від партії «Відродження». 

Після ануляції ліцензії «Миколаївська політехніка» звернулась до суду. 26 листопада минулого року Миколаївський окружний адміністративний суд задовольнив позов закладу до Міністерства освіти та науки: визнав протиправним і скасував наказ про результати позапланової перевірки, якими були анульовані ліцензії цьому навчальному закладу на провадження освітньої діяльності (всього 23 ліцензії за різними рівнями та напрямками освіти). В січні апеляція залишила без змін це рішення. Однак розгляд наразі ще триває. 

На офіційному сайті «Миколаївської політехніки» не зазначена інформація про вступну кампанію до вишу 2025 року. Немає також інформацію про педагогічний склад. Хоча висить повідомлення про зміни реквізитів на оплату навчання з 1 січня поточного року. Тож, у якому форматі працює заклад, невідомо. Журналістка «Антикорупційного виміру» направила запит до «Миколаївської політехніки» з проханням про коментар. Але на момент публікації жодних коментарів не надходило.  

Читайте також: Ціни х2, підозри у змові на торгах, «улюбленці» чиновників: Хто будує нові укриття на Миколаївщині 

Більше з Власні статтіБільше записів у Власні статті »
Більше з Миколаївський вимірБільше записів у Миколаївський вимір »
Антикорупційний вимір