Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Вища рада правосуддя звільнила суддю-колаборантку з Генічеська

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення судді з Херсонщини, яка працювала у захопленому окупантами Генічеському райсуді, повідомили в прокуратурі. Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» із посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Йдеться про Наталію Шарко — вона була суддею Генічеського районного суду Херсонської області. Дисциплінарну скаргу стосовно неї подала Харківська обласна прокуратура, яка раніше заочно оголосила судді про підозру у державній зраді та колабораціонізмі.

Підозру Шарко оголосили 9 серпня 2024 року за дорученням заступника Генерального прокурора та за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури судді: за фактами державної зради та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. ч. 5, 7 ст. 111-1 КК України). Про те, що Шарко співпрацює з росіянами та щодо неї готують подання про звільнення, «Антикорупційний вимір» повідомляв у липні.

Місто Генічеськ Херсонської області наразі перебуває під тимчасовою окупацією Росії – з 24 лютого 2022 року. . 

За версією слідства, суддя Шарко Генічеського районного суду Херсонської області під час захоплення міста свідомо та добровільно перейшла на бік ворога. Вона стала «судьей» при окупантах та навіть встигла отримати паспорт громадянки рф. До того ж суд залишився той самий і за тією ж адресою, змінилась тільки назва — «Генический районный суд Херсонской области». 

Зрадниця ухвалювала судові рішення за законодавством держави-агресора та виконувала інші доручення окупаційної верхівки. Будучи «суддею» підконтрольного РФ «Генического райсуда», вона винесла рішення про тримання під вартою жителя села Рикове Генічеського району. Окупанти інкримінують йому «участь у незаконному збройному формуванні». 

Надалі фігурантка отримала «підвищення» та обійняла посаду «первого заместителя главы Генической военно-гражданской администрации Херсонской области».

20 серпня 2024 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити суддю на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку).

Читайте також:Херсонський суд виніс вирок майору, який вимагав з військових хабарі за непритягнення до відповідальності

Більше з Війна з росієюБільше записів у Війна з росією »
Більше з Зрадники та колаборантиБільше записів у Зрадники та колаборанти »
Більше з Новини правоохоронних органівБільше записів у Новини правоохоронних органів »
Антикорупційний вимір