Суд в Одесі відправив під домашній арешт трьох чоловіків, яких підозрюють у привласненні 860 тис. грн з держбюджету, виділених на зарплати обласної комунальної «швидкої». З 2016 року вони реалізовували схему з виплати зарплат фіктивному працівнику, вважають правоохоронці.
Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».
Слідчий суддя Київського районного суду міста Одеси відправив під домашній арешт трьох підозрюваних у справі про розкрадання грошей комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради. Йдеться про співробітників медустанови: Федора Іщенка, Петра Дікусара та Петра Каіша.
В матеріалах справи зазначено, що за версією слідства діючи у змові між собою з листопада 2019 року по січень 2024 року вони заволоділи бюджетними коштами.
Всі троє працювали в КНП «ООЦЕМД І МК» ООР». Один з них був завідувачем підстанції, а другий працював старшим фельдшером відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги». Третього чоловіка вони залучили як фіктивного співробітника. Він з 2013 року дійсно працював фельдшером пʼятої підстанції, але пізніше пішов з медицини та наразі є експедитором у ТОВ «Аскет Шиппінг».
Керівники домовились з підлеглим, що будуть вносити у табелі обліку робочого часу інформацію про години нібито відпрацьовані ним. Але він може не виходити на роботу та не виконувати свої обовʼязки, поки йому буде нараховуватись робочий стаж та заробітна плата та додаткові виплати до неї. За це він повинен був віддавати їм гроші. Слідчі вважають, що це тривало понад чотири роки, а збитки становлять вже 867 623,93 грн.
Прокурори просили відправити підозрюваних під варту на час проведення розслідування. Але суддя ухвалив запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту для всіх трьох.
Нагадаємо, у липні правоохоронці повідомляли, що двох посадових осіб п’ятої підстанції екстреної медичної допомоги, структурного підрозділу одного з КНП Одеської обласної ради, підозрюють в тому, що вони фіктивно працевлаштували фельдшера та лікаря. За даними слідства, посадовці змовилися з двома працівниками, оформили їх на посади фельдшера і лікаря, дозволивши їм не ходити на роботу, а нарахованою зарплатою «ділитися».
А минулого тижня стало відомо, що в Одесі у масштабному розкраданні бюджетних коштів підозрюються двоє керівників та семеро працівників підстанцій медичної допомоги. Схему заволодіння грошима виявили на комунальному підприємстві «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської облради. Зазначалося, що деякі працівники двох підстанцій екстреної медичної допомоги перебували за кордоном попри те, що не мали оформленої відпустки, або ж просто не з’являлись на роботі. Водночас щодо них вносили інформацію до табелів обліку робочого часу, нібито вони присутні й виконують свої обов’язки.
Читайте також: У офісах фірми, що отримує найбільші дорожні підряди на Одещині, пройшли обшуки