На прохання журналістів «Антикорупційного виміру» Роман Мрочко надав документи, які підтверджують продаж попереднього та купівлю нового будинку його батьками.
Нагадаємо, «Антикорупційний вимір» вже повідомляв, що батьки ексочільника Херсонської МВА Романа Мрочка придбали будинок під Києвом і що версія подій експосадовця зовсім інша, ніж та, яку описала низка ЗМІ. На прохання журналістів «Антикорупційного виміру» Роман Мрочко надав документи, які підтверджують продаж попереднього та купівлю нового будинку.
З чого починалось
30 червня з’явилась інформація про те, що батьки ексочільника Херсонської МВА Романа Мрочка придбали будинок орієнтовно за 500 тисяч доларів у селі під Києвом. Будинок придбали за місяць після звільнення Мрочка з посади начальника Херсонської МВА.
Інформація з’явилась на ресурсі «Мост», її передрукувала низка інших медіа. У матеріалі, який поширили медіа, йшлося про те, що Роман Мрочко придбав будинок батькам, бо вони — пенсіонери — не могли цього зробити. Також йшлось про Ірину Григоренко, про яку нічого не змогли з’ясувати журналісти. Про вартість нового будинку журналісти склали враження за фото та ціною будинків поруч за оголошеннями на сайтах продажів.
Втім, у Романа Мрочка, за його твердженням, ніхто з тих, хто оприлюднив інформацію, коментаря не брав. За добу після того, як інформацію поширили видання, Роман Мрочко прокоментував публічно інформацію щодо будинку батьків. Виявилось, що:
- Ірина Григоренко – це рідна сестра Романа Мрочка, яка змінила прізвище після заміжжя, вона проживає у США та володіла будинком, де жили батьки, у Софіївській Борщагівці під Києвом.
- Ірина Григоренко надала довіреність батькам на продаж будинку.
- Батьки Романа Мрочка продали будинок у Софіївській Борщагівці та придбали у Петропавлівській Борщагівці (це недалеко), оформивши на себе (мати і батька) та Ірину Григоренко (доньку).
У своєму зверненні Роман Мрочко також пообіцяв на запит журналістів надати всі необхідні документи, які підтверджують його слова. Свого слова він дотримався і надав нашій редакції дві угоди: на продаж одного будинку та придбання іншого.
Що в документах
У своєму публічному коментарі Роман Мрочко зокрема зазначив, що поруч із будинком, де проживали батьки у Софіївській Борщагівці, почали будувати газопоршневу установку з висотою труб понад 37 метрів. Відповідно жити там стало складно. Тому батьки продали будинок. Згідно з документами, які надав експосадовець, будинок у Софіївській Борщагівці придбала компанія ТОВ «Інжур Енерджі».

Це та компанія, яка будує в Софіївській Борщагівці електростанцію. Її сайт можна легко знайти: сайт компанії. Проєкт загальною потужністю 34 МВт реалізується в межах Президентської програми розвитку малої генерації за контрактом з НЕК «Укренерго». Нещодавно у компанії був суд, який ініціювала прокуратура: прокурори стверджували, що електростанція порушує норми безпеки й будується над газопроводом високого тиску. Суд визнав звинувачення необґрунтованими та скасував незаконну ухвалу Києво-Святошинського районного суду про його заборону. Будівництво продовжується.
Власником компанії є Андрій Журжій — підприємець та екснардеп від «Самопомочі». ТОВ «Інжур Енерджі» працює з 2024 року, але входить до групи «Інжур», яку контролює Андрій Журжій. Група включає 21 компанію і працює фактично з 2008 року у сфері переважно фінансових послуг та нерухомості.


Продали нерухомість у Софіївській Борщагівці за 11,34 мільйона гривень (це близько 270 тисяч доларів) — купили в Петропавлівській Борщагівці за 12,8 мільйона гривень (це близько 300 тисяч доларів). Різниця в 30 тисяч доларів цілком вкладається і в родинні збереження, і в інші фінансові можливості родини херсонського експосадовця.

Читайте також: Ексчиновницю Херсонської мерії засудили до 10 років тюрми