Як з’ясував протягом тижня «Антикорупційний вимір», у Миколаєві закупили сир та масло за завищеними цінами. Крім цього в області уклали угоду на проведення капітального ремонту захисної споруди вартістю 5,5 млн грн без відкритих торгів.
Також редакція повідомляла про родину прокурора, який приватизував квартиру і дружина якого отримала чималі виплати, як ВПО.
Цікаві закупівлі
Миколаївське комунальне виробниче підприємство з організації харчування в навчальних закладах провело торги на постачання сиру та масла. Переможцем стала компанія «Юрія», яка належить до бізнесу родини Табалових. Олександр Табалов – колишній народний депутат від партії «Батьківщина».
На торги з закупівлі сиру – твердого та кисломолочного – вийшли чотири компанії. ПрАТ «Юрія» запропонувала найнижчу вартість постачання товарів. Їх КП замовляє до кінця поточного року. Так, 2493 кг твердого сиру та 8370 кг кисломолочного сиру обійдуться бюджету у 1,7 млн грн. Примітно, що комунальники закуповують твердий сир за 252 грн за кг. При цьому можна знайти твердий сир набагато дешевше.
Найдешевшою також виявилась пропозиція компанії «Юрія» на постачання масла 73% жирності. 3423 кг масла компанія поставить у миколаївські заклади освіти за 1,1 мільйона бюджетних гривень. Тобто 323 грн за кг. На ринку масло такої жирності пропонують дешевше.
ПрАТ «Юрія» зареєстрували у 1995 році. Компанія спеціалізується на виробництві та продажу молочної продукції. Власниками компанії є жителі Кропивницького Олександр та Андрій Табалови. У 2012-2014 роках Олександр Табалов був народним депутатом, представляючи партію «Батьківщина». У 2017-му він входив до 100 найбагатших людей України за версією Forbes. ПрАТ «Юрія» часто виграє бюджетні підряди. Наразі компанія вже уклала угод на загальну суму понад 536 млн грн.
Також відділ освіти, культури, молоді та спорту Воскресенської селищної ради Миколаївської області уклав угоду на проведення капітального ремонту захисної споруди в смт Воскресенське. Вартість робіт складає 5,5 мільйонів бюджетних гривень. Відкриті торги відомство не проводило.
Роботи планують завершити до 31 грудня 2024 року. Підряд отримала компанія «Піаф», яка чисто підписує бюджетні договори. ПП «Піаф» зареєстрували у 2002 році в місті Києві. Примітно, що головним КВЕДом підприємства вказана діяльність приватних охоронних служб. Станом на зараз ПП уклало угод на загальну суму вісім мільйонів бюджетних гривень. Переважна більшість контрактів – по неконкурентній процедурі.
Власником підприємства є житель Миколаївської області Володимир Давій. Як раніше повідомляв «Антикорупційний вимір», Давій пов’язаний з низкою компаній, які також регулярно отримують бюджетні підряди. Наприклад, днями компанія «Агротехсервіс Д.В.В.», в якій Володимир Давій працює директором, а раніше значився її засновником, без проведення відкритих торгів отримала підряд на проведення капремонту захисної споруди в селі Михайло-Ларине Миколаївської області.
Коментування заборонено.