Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У Кропивницькому суддя апеляційного суду виклав окрему думку в хабарницькій справі медика ВЛК

Кропивницький апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу прокурора на ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді застави медику ВЛК. Натомість суддя з колегії, яка розглядала скаргу, не погодився з колегами та виклав окрему думку.

«Антикорупційний вимір» розповідає, що у ній.

Як раніше писала редакція, згідно з попередньою версією слідства, лікар ортопед-травматолог, який входив до позаштатної постійної гарнізонної військово-лікарської комісії при Кіровоградській обласній лікарні, вимагав у військовозобов’язаного 200 доларів. Кошти передбачалися за визнання його обмежено придатним в період воєнного стану. Це дозволило б проходити військову службу у тилових підрозділах.

Слідство підозрює, що у медика були спільники у ВЛК. Під час обшуку в ординаторській медик добровільно видав правоохоронцям отримані гроші.

Ленінський райсуд обрав чоловіку на час досудового розслідування запобіжний захід у вигляді застави у сумі 121 тис. грн.

Прокуратура оскаржила це рішення та просила Кропивницький апеляційний суд відправити медика під варту на 2 місяці, а також збільшити розмір застави. Втім, 23 грудня суд залишив скаргу без задоволення.  

Один з суддів колегії виклав окрему думку в якій не погоджується із рішенням колег. Суддя наголосив, що двоє членів колегії неправильно оцінили докази слідства й ризики, що існують.

На думку судді, прокурори довели обґрунтованість ризику ймовірного переховування підозрюваного від слідства, можливість знищення доказів та впливу на свідків.

«Вражає винятковий цинізм дій підозрюваного, який в період воєнного стану та активних бойових дій держави-агресора, перебуваючи в тилу, отримуючи гідну заробітну плату від держави, як лікар та член позаштатної постійної гарнізонної військово-лікарської комісії, вимагав у військового захисника, який боронить державу, кошти за проведення медичного обстеження та визнання обмежено придатним у воєнний час. За таких підстав, суд мав право вийти з межі вимог п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України та визначити підозрюваному значно більший розмір застави», – наголосив суддя.

Окрім цього він вказав, що члени колегії не врахували майновий стан підозрюваного, який отримує середню зарплату 33 478 грн на місяць, має дім, дачу, автомобіль, земельну ділянку, яку здає в оренду й отримує орендну плату. Суддя наголосив, що вказаний злочин перебуває на стадії розслідування, є підозра, що у посадовця можуть бути спільники.

«Кримінальне провадження має високий ступінь суспільної небезпеки, адже скоєне в період воєнного стану, в цілому впливає на рівень обороноздатності держави в умовах збройної агресії російської федерації проти України», – зазначив суддя.

Він наголосив, що визначена колегами застава є неспівмірною заявленому злочину та ризикам.

«Таким рішенням колегія суддів підриває принцип невідворотності та справедливості покарання, створює враження та почуття безкарності та можливості уникнення від покарання за аналогічні злочини у інших осіб (членів військово-лікарської комісій, військових ЗСУ та призовників), культивує зневіру військових у справедливість лікарських комісій, знижує бойовий дух військових, що в цілому впливає на превентивну та профілактичну роль виявлення злочинних проявів під час воєнного стану у сфері належної діяльності ЗСУ та формування мобілізаційного ресурсу держави Україна, забезпечення обороноздатності країни в цілому та підриває авторитет держави на міжнародній арені, на рівні міжнародних партнерів», – йдеться в окремій думці судді. 

Читайте також: Суд арештував майно кропивницького латифундиста Тарасова. Він звернувся до американських лобістів

Більше з Кіровоградський вимірБільше записів у Кіровоградський вимір »
Антикорупційний вимір