«Антикорупційний вимір» підготував тижневий огляд публікацій. Цього тижня ми відслідковували закупівлі та моніторили земельні аукціони.
Мільйони на піар влади. З початку року на Кіровоградщині владні структури почали укладати угоди на висвітлення своєї діяльності. Чиновники замовляють телесюжети і новини в популярних місцевих ЗМІ. Кіровоградська облрада, департамент ОДА та виконком Кропивницької міськради уклали угод на майже два мільйони гривень.
Розкрадання сільгоспземлі. Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваній у шахрайській схемі із заволодіння сільгоспземлі на Кіровоградщині. Жінка ще у 2023 році виїхала з України. За версією слідства, протягом 2015-2021 років посадовці ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській області у змові з представниками групи компаній «I&U Group», а також пов`язаними з ними людьми, виводили землі сільськогосподарського призначення з державної власності.
Аукціон за землю. На аукціоні щодо визначення компанії, яка орендуватиме одну з найбільших сільськогосподарських ділянок на Кіровоградщині, перемогу здобула колишня фірма Юрія Дрозда, очільника Кіровоградської облради. Посадовець категорично заперечує причетність до фірми і до її «земельної» перемоги. Мовляв, усе продав. Водночас документами, які фірма подавала до участі у торгах, займались опосередковано наближені до посадовця люди.
Справа «Червоного землероба». Вищий антикорупційний суд виніс вирок колишній виконувачці обов’язків директора держпідприємства «Червоний землероб», що на Кіровоградщині. Її визнали винною у замаху на заволодіння 3,5 мільйонами гривень держпідприємства. Їй призначили 7 років та 1 місяць в’язниці. Також після відбування покарання вона позбавлена права обіймати посади на три роки. Крім цього, в експосадовиці конфіскують половину майна.
Розтрата на будівництві амбулаторій. Суд розгляне справу ТОВ «ВКФ СОФIТ», якого звинуватили у привласненні 160 тисяч гривень на будівництві сільської лікарської амбулаторії у селі Йосипівка Голованівського району. Слідчі вважають, що директор підрядного товариства після завершення робіт вніс фальшиві дані до офіційних актів. Зокрема вартість матеріалів і робіт у звітності відрізнялась від реально виконаних. Через це на рахунок фірми з бюджету перевели зайвих 160 тисяч гривень.
Антикорупція у міськраді. У міськраді Кропивницького створюють робочу групу з оцінки корупційних ризиків в роботі мерії. Учасниками групи стануть посадовці цієї ж міськради. Комісію створюють для проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Кропивницької міської ради, їх мінімізації, а також підготовки Плану доброчесності органу місцевого самоврядування.