Начальник технічно-виробничого відділу УКБ Кіровоградської ОДА уникнув покарання за службову недбалість через сплив строків давності справи. Йдеться про привласнення підрядником грошей під час будівництва сільських лікарських амбулаторій у селі Панчево та селищі Капітанівка на Кіровоградщині.
З матеріалів справи відомо, що у вересні 2019 року Управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА підписало контракт з ТОВ «КІРОВОГРАДЖИЛСТРОЙ». Підрядник мав збудувати лікарську амбулаторію у селищі Капітанівка, що на Кіровоградщині. Вартість робіт складала понад 8 мільйонів гривень.
Слідство дійшло висновку, що очільник ТОВ «КІРОВОГРАДЖИЛСТРОЙ» створив видимість того, що будівельні роботи виконані належно, натомість він не закінчив будівництво у повному обсязі. Через це на рахунок товариства з бюджету області перерахували зайві 97 тисяч гривень.
Водночас підрядник подав до Управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА звітні документи з фальшивими даними про обсяг робіт. Ці документи підписав начальник технічно-виробничого відділу УКБ Кіровоградської ОДА. Водночас посадовець зазначив, що здійснив перевірку виконаних робіт. Правоохоронці вважають, що начальник відділу не проконтролював належно якість будівництва й допустив розтрату коштів. Йому повідомили підозру у службовій недбалості.
У суді обвинувачений подав клопотання, аби його звільнили від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності. Суд визнав це правопорушення нетяжким, й оскільки з дня його вчинення минуло понад три роки, а прокурор не заперечував проти задоволення клопотання. Тож посадовець уникнув покарання за службову недбалість.
Раніше редакція «Антикорупційного виміру» писала про справу будівництва сільської лікарської амбулаторії у селі Панчево Новомиргородського району на Кіровоградщині. Прокуратура повідомила про підозру у заволодінні 150 тисячами гривень на цих роботах очільнику товариства-підрядника. З судової ухвали відомо, що йдеться про того самого підрядника ТОВ «Кіровограджилстрой».
Договір між товариством та Управління капітального будівництва був укладений у серпні 2018 року. Слідство дійшло висновку, що фірма також не виконала роботи з будівництва у повному обсязі й заволоділа частиною виділених з бюджету коштами. Ця справа наразі також перебуває на розгляді суду.
Акти виконаних робіт у цьому випадку приймав той самий начальник технічно-виробничого відділу УКБ Кіровоградської ОДА. Тож йому повідомили підозру у службовій недбалості. Ці два випадки об’єднали в одне кримінальне провадження, тож і у цій справі посадовець уникнув покарання.
Читайте також: Ремонт лікарні в Миколаєві проведе компанія, яка «засвітилась» у розслідуванні діяльності конвертаційного центру