Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

На Херсонщині посадовець Держгеокадастру підозрюється в земельній афері на 17 мільйонів гривень

У Херсонській області викрили масштабну схему із захоплення сільськогосподарських земель, ймовірно, організовану чиновником одного з органів влади. Наразі підозру у справі отримав посадовець місцевого управління Держгеокадастру. Ще п’ятеро людей вже мають вироки у справі. 

Як повідомляє обласна прокуратура, посадовець ГУ Держгеокадастру в Херсонській області допомагав організаторам схеми незаконно оформити понад 300 гектарів землі на підставних осіб. Загальна вартість ділянок — близько 17 мільйонів гривень.

Афера діяла з травня по серпень 2024 року на території Тягинської громади. За версією прокуратури, держслужбовець відстежував у кадастровій системі вільні ділянки, де не було офіційних власників. Цю інформацію він нібито передавав учасникам схеми, які далі виготовляли фальшиві довідки та документи, де вказували «своїх» людей як власників.

Оформлення прав на землю відбувалося через нотаріусів і землевпорядне підприємство. Щоб приховати сліди, кожну з п’яти земельних ділянок ділили на дві частини, створивши десять нових кадастрових номерів.

Посадовцеві повідомили про підозру у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах, а також пособництві у підробленні офіційних документів та їх використанні. Підозрюваного взяли під варту з альтернативою застави у 605 тисяч гривень. 

Усього у справі фігурують дев’ять осіб. П’ятеро з них уже засуджені — кожен отримав 5 років умовного терміну. Розслідування щодо чотирьох інших, включно з організатором, ще триває.

Зокрема вирок отримала Анастасія Кована, депутатка Великоолександрівської селищної ради й начальниця відділу ЦНАП Великоолександрівської селищної ради, яка виконувала повноваження державного реєстратора. Посадовиця, маючи доступ до держреєстрів, допомогла оформити землю на підставних осіб, знаючи, що документи — фальшиві, а земля вже має законного орендаря.  

Її звинуватили у перевищенні службових повноважень і зловживанні доступом до державних баз даних. У березні цього року вона пішла на угоду зі слідством й отримала умовний строк на 2 роки. 

У березні цього року ще один умовний строк на три роки у цій справі отримав Алік Грідасов, уродженець Херсона. Його визнали винним у тому, що він «позичив» свої паспортні дані за 1000 гривень для участі у земельній махінації. Завдяки цим даним було виготовлено підроблені документи, які нібито підтверджують його право власності на сільськогосподарські земельні ділянки. Насправді ж ці землі належали територіальній громаді. Ці фальшиві документи використовувалися для того, щоб незаконно заволодіти землею — майже 120 гектарів — у Херсонській області.

Читайте також: В Одесі затримали посадовця Держгеокадастру, який за хабар обіцяв домовитись про землю з депутатами

Більше з Новини правоохоронних органівБільше записів у Новини правоохоронних органів »
Більше з Херсонський вимірБільше записів у Херсонський вимір »
Антикорупційний вимір