Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Чиновник Миколаївської ОВА визнав провину у справі про фіктивне будівництво мосту за 39 мільйонів

Центральний районний суд міста Миколаєва затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та колишнім посадовцем Миколаївської ОВА. Йдеться про Олександра Нефьодова, який обіймав посаду заступника директора Департаменту містобудування і  водночас був начальником Управління капітального будівництва. 

З судового реєстру відомо, що суд визнав експосадовця Миколаївської ОВА винним у службовій недбалості, що призвела до втрати 39,4 мільйона гривень бюджетних коштів. У листопаді 2023 року Департамент ОВА уклав договір на 44,4 мільйона гривень із підрядною фірмою на будівництво мосту через Південний Буг між селом Богданівка та селищем Костянтинівка. 

Правоохоронці вважають, що з грудня 2023 по липень 2024 року підрядник майже не виконував будівельних робіт. Попри те, колишній начальник Управління капітального будівництва Олександр Нефьодов підписав акти виконаних робіт, ніби будівництво було завершене. Експосадовець мав можливість перевірити обсяг робіт, проте не зробив цього. 

У справі також зазначені інші обвинувачені, зокрема директорка підрядної фірми та інші посадовці Департаменту. Справи щодо них уже скеровано до суду. За версією слідства, директорка діяла умисно, маючи на меті незаконне збагачення. Вона, за змовою з іншими учасниками схеми, ініціювала виготовлення фіктивних актів, які потім були погоджені посадовцями, включно з обвинуваченим Нефьодовим. 

Суд визнав ексначальника Управління капітального будівництва винним за статтею про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Між експосадовцем та прокурором уклали угоду про визнання винуватості, за якою обвинувачений визнав свою провину.

Тож експосадовцю призначили 5 років позбавлення волі, але з випробувальним терміном у 2 роки. Також його позбавили права працювати на державних посадах у сфері будівництва протягом 3 років. Він має сплатити штраф 12 750 гривень, а також відшкодувати витрати на експерта на понад 5 тисяч гривень. 

Він зобов’язаний регулярно відмічатися в органах пробації та повідомляти про зміну місця проживання чи роботи. Суд також пояснив сторонам, що якщо обвинувачений не виконає умови угоди, прокурор може вимагати скасування вироку.

З тендеру на Prozorro відомо, що підрядником у цій справі було приватне мале підприємство «Міраж». У березні цього року Миколаївська прокуратура повідомила, що у цій справі до суду відправили обвинувальний акт щодо директора підприємства та інженера з технагляду. На думку слідчих, керівник приватного підприємства, аби легалізувати незаконно отримані кошти, придбав дві коштовні автівки та квартиру в Одесі. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Читайте також: СІЗО або 40 мільйонів застави призначили підозрюваному у заволодінні коштами на будівництві мосту на Миколаївщині

Більше з Миколаївський вимірБільше записів у Миколаївський вимір »
Більше з Новини закупівельБільше записів у Новини закупівель »
Більше з Новини правоохоронних органівБільше записів у Новини правоохоронних органів »
Антикорупційний вимір