За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури директору будівельної компанії заочно повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України). Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура.
Що віднайшло слідство
За даними слідства, у квітні 2021 року підозрюваний, очолюючи будівельну компанію з Одеси, отримав підряд на капітальний ремонт і реставрацію Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Договір укладався з одним із департаментів Херсонської обласної адміністрації, а сума угоди становила понад 94 млн грн.
У грудні 2021 року чоловік подав акти виконаних робіт, у яких були завищені обсяги. На основі цих документів компанія отримала 32,5 млн грн, з яких 28,5 млн грн за обсяги робіт, які фактично не виконані. Таким чином, зловживаючи службовим становищем, підозрюваний, на думку слідчих, привласнив бюджетні кошти, кажуть правоохоронці.
Що відомо про закупівлю
«Антикорупційний вимір» розповідає про саму закупівлю. Йдеться про закупівлю Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації в межах програми «Велика реставрація». Закупівлю оголосили 14 квітня 2021 року.

Угоду із ТОВ «Одесміськбуд» на 94,6 млн грн уклали 10 червня 2021 року, а 13 лютого 2025 року уклали додаткову угоду.

ТОВ «Одесміськбуд» вже був фігурантом розслідувань журналістів. Зокрема «Антикорупційний вимір» писав про те, що в Одесі четвертий рік укріплюють фундамент будинку дитячої творчості – і витрати наближались до 80 мільйонів. Також фірма фігурувала у розслідуванні щодо ремонту укриття в Одесі. Угоду з боку департаменту в Херсонській ОДА укладав Валентин Данилюк, з боку ТОВ – Володимир Маляров.

Херсонську ОДА, якій підпорядковувався департамент, на той момент очолював Сергій Козир, який нині – народний депутат України від «Слуги народу».
В музеї доволі емоційно прокоментували оголошення підозри підприємцю:
«У 2021 році ТОВ «Одесміськбуд» виграло тендер на проведення реставрації Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка в рамках програми «Велика реставрація». Замовником робіт виступив Департамент розвитку територій Херсонської ОДА.
З початком «Великої реставрації» постійні скандали та намагання дирекції музею зупинити халтурні, непрофесійні роботи у будівлі, яка є пам’яткою архітектури, стали сумною реальністю. Підрядник не мав досвіду реставраційних робіт, але це його не бентежило — мовляв, стадіони будували, і нарікань не було. Намірів зберегти оригінальні деталі споруди вони теж не мали. Уявляєте, хотіли просто збити, знищити унікальну ліпнину, замінивши якимось декором з пінопласту! Рустовані стіни памʼятника архітектури рубали кірками! Тож приводів для конфліктів вистачало.
24 лютого 2022 року ще один удар: компанія втекла з Херсона, залишивши музей сам на сам з усіма будівельними проблемами, з відсутніми вікнами та перекриттями. Більше півсотні вікон були фактично виведені з ладу, бо підрядник передчасно виламав у вікнах замки та ручки. Це не мали права робити до часу заміни вікон наприкінці робіт, бо такі дії несуть для будівлі загрозу руйнування від дощу та снігу».
Втім, жодних публічних нарікань на роботу компанії до оголошення підозри від музею не було: навпаки — 10 лютого 2022 року Херсонська ОДА з акаунту у Фейсбук звітувала, як все добре відбувається. Зауважень від музею в публічній площині не було.

Нагадаємо, це той самий музей – один із двох херсонських музеїв, який росіяни пограбували під час окупації Херсона у 2022 році та вивезли експонати переважно до Криму та Санкт-Петербургу.
Читайте також: Понад 1,2 мільйона гривень могли розтратити посадовці херсонської академії під час окупації