Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Мільйонні збитки громади: підрядника з Миколаєва судять за розкрадання

У Центральному райсуді Миколаєва вже рік триває розгляд справи про ймовірне заволодіння понад 4,5 мільйонами гривень бюджетних коштів під час благоустрою трамвайного полотна по вулиці Потьомкінській. Обвинуваченими є власник будівельної фірми ТОВ «ДІ КОР-БУД», а також директор і інженер компанії. Усім трьом інкримінують участь у заволодінні майном громади.

За даними на Prozorro, у вересні 2022 року комунальне підприємство «Миколаївелектротранс» уклало договір із ТОВ «ДІ КОР-БУД» на понад 16,7 мільйона гривень. Предметом закупівлі були послуги з благоустрою трамвайного полотна та прилеглої території по вулиці Потьомкінській у Миколаєві (від вулиці Садової до 3-ї Слобідської) після проведення поточного ремонту. Закупівля відбулась без використання електронної системи.

Як випливає з судової ухвали, обсяги фактично виконаного ремонту, на думку слідства, були меншими за задекларовані, ціни завищені, а використана плитка неякісна. Водночас підрядник, за версією обвинувачення, надав фальшивий висновок про відповідність плитки стандартам.

Пресслужба Центрального райсуду Миколаєва повідомила, що суд під головуванням Сергія Медюка досліджував письмові докази, надані стороною обвинувачення. Прокурор просив долучити до справи низку документів, зокрема ухвали про арешт майна та протоколи обшуків. Утім частина з них стосувалася осіб, які не є фігурантами цього провадження.

Суд звернув увагу на те, що прокурор подає вкрай мало доказів у кожному засіданні, що створює ризики затягування розгляду справи. Окрім цього, захист клопотав про зміну запобіжного заходу для власника товариства-підрядника з застави на особисте зобов’язання. Суд пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.

Зазначимо, сторона захисту не вперше клопоче про зміну запобіжного заходу. У березні цього року захист власника товариства просив скасувати заставу і замінити її на особисте зобов’язання. Адвокати посилалися на зразкову процесуальну поведінку підзахисного протягом року, активну участь у судових засіданнях, допомогу ЗСУ та погіршення фінансового стану заставодавців. Проте суд зазначив, що обвинувачений підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, а ризики втечі та перешкоджання правосуддю не зникли. 

Тож тоді суд відмовив у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу з застави на особисте зобов’язання та повернення коштів заставодавцям. Нагадаємо, раніше в межах цієї справи власнику фірми обрали заставу у понад 1,9 млн грн, яку внесли його знайомі. Ці кошти поки залишаються у депозиті суду до завершення розгляду. На інших двох обвинувачених поклали обов’язки як запобіжний захід.

Обвинуваченими, згідно з інформацією на порталі Судова влада, є засновник ТОВ «ДІ КОР-БУД» Дмитро Коровій, директор товариства Анастасія Ганіна, та працівниця фірми Юлія Панасюк.

За даними на Опендатабот, ТОВ «Ді Кор-Буд» це будівельна компанія з Миколаєва, заснована у 2006 році. Основний вид діяльності — організація будівництва будівель, однак у переліку її КВЕДів десятки напрямів, від ремонту транспорту до посередництва в торгівлі обладнанням та оренди вантажівок. Засновником і кінцевим бенефіціаром є Дмитро Коровій, керівницею Анастасія Ганіна.

Упродовж останніх років фірма активно брала участь у публічних закупівлях. Згідно з даними за 2024 рік, компанія отримала понад 19 мільйонів гривень доходу. Водночас на підприємстві працює всього 8 людей. 

Читайте також: В Миколаєві розвалюється тротуар, на ремонт якого витратили 7,5 мільйона з бюджету

Більше з Миколаївський вимірБільше записів у Миколаївський вимір »
Більше з Новини закупівельБільше записів у Новини закупівель »
Більше з Новини правоохоронних органівБільше записів у Новини правоохоронних органів »
Антикорупційний вимір