Троє родичів посадовців Управління реклами та КУ «Одесреклама» Одеської міської ради у 2018 році стали власниками фірми з уставним капіталом в майже 3 мільйони гривень. Згідно з деклараціями одного з посадовців, грошей на купівлю корпоративних прав в цій фірмі у його родині не було. Звідки гроші в інших родин – невідомо.
Інший посадовець, який зазначив в декларації доходи дружини від продажу частки в фірмі, в попередніх деклараціях чомусь приховував саму дружину. Дружина в його деклараціях з’явилася раптово разом з чималими статками. Звідки – невідомо. Схоже, цей чиновник має ще й дочку-працівницю міськради, що веде життя, аж ніяк не відповідне скромній зарплатні. І ця дочка примудрилася продати нерухомість фірмі, про яку йде мова.
Ще один посадовець дотичний до цієї історії через свого батька, який не тільки був співвласником фірми, але й керував нею.
Нещодавно фірму перереєстрували на нову власницю. Навіщо родичі рекламщиків «поволоділи та й перестали» фірмою, що пов’язує їх окрім цієї фірми, до чого тут «власник» купи фірм і за сумісництвом волонтер, близький до партії «Батьківщина», яким боком тут «патріарх» родини Урбанських? В цих заплутаних зв’язках спробував розібратися «Антикорупційний вимір».
Цікава фірма
За даними аналітичної платформи YouControl, наприкінці вересня 2018 року компанія «Одеса-строй-сіті» заснувала ТОВ «В.И.Д.-ГРУПП» (наразі називається «Резорт-груп»). Уставний капітал фірми склав 2,8 мільйона гривень.
Чим конкретно займалися і займаються зараз компанії, важко зрозуміти. Вони не презентують себе в інтернеті і про них відомо дуже мало. З відкритих джерел відомо, що Одеса-строй-сіті на платформі «Прозорро.Продажі» купувала боргові зобов’язання.
Скріншот з платформи Clarity-project
Хоча згідно з даними YouControl займається фірма нерухомістю — купівлею, продажем, наданням в оренду та будівництвом. Дані судового реєстру свідчать, що фірма займалася поверненням боргів, відстоюванням своїх прав на певні об’єкти нерухомості.
Скріншот з платформи Clarity-project
У 2018 році нову компанію ТОВ «В.И.Д.-ГРУПП» зареєстрували начебто для комплексного управління об’єктами, надання в оренду та експлуатації власного, або орендованого майна.
Та вже через місяці фірму переоформили на трьох нових власників, які схоже є родичами посадовців ОМР та КУ “Одесреклама”:
- Василя Петровича Гаврилюка, батька керівника КУ «Одесреклама» Одеської міської ради Дмитра Гаврилюка.
- Яну Валеріївну Панасюченко, дружину Віктора Панасюченка, на той час – начальника Управління реклами ОМР.
- Полісько Ольгу Володимирівну, дружину заступника начальника Управління реклами ОМР, Іллі Попаза.
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
У 2023 році фірму перейменували і продали. Нова назва компанії ТОВ «РЕЗОРТ-ГРУП», а нова власниця – Світлана Амирівна Сьомаш.
Хто кому хто?
Згадку про Василя Петровича Гаврилюка можна знайти в декларації Дмитра Васильовича Гаврилюка . Чоловіки мають спільну земельну ділянку в селі Фонтанка, що під Одесою. Звісно, може виявитися, що ці Гаврилюки не є родичами і власниками спільної земельної ділянки стали випадково, за примхою долі. Та судячи з по батькові посадовця, це може бути його тато.
Людина з такими самими даними, Василь Петрович Гаврилюк, був помічником депутата Ігоря Урбанського (батька нардепів Анатолія то Олександра Урбанських) у 2006-2007 роках.
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Пізніше людина з таким самим ПІБ була офіційним спостерігачем кандидатки в президентки Юлії Тимошенко на виборах 2019 року.
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Протягом періоду, коли фірма належала родичам рекламщиків, Василь Петрович Гаврилюк значився її керівником. До речі, до першого передання фірми «В.И.Д.-ГРУПП» (вона ж «РЕЗОРТ-ГРУП») новим власникам у 2018 році, керував нею Володимир Чирва, який є керівником благодійних організацій, близьких до партії Юлії Тимошенко «Батьківщина».
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Володимир Чирва є керівником і учасником ГФ з охорони порядку і державного кордону «Сектор економічної безпеки», керівником благодійного фонду «Єдність життя» та «Шлях єдності».
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Скріншот зі сторінки Володимира Чирви у Фейсбуці
Одеський загін морської охорони нагороджував його грамотою.
Фото зі сторінки Володимира Чирви у Фейсбуці
Також про діяльність Володимира Чирви можна прочитати на сайті фонду «Шлях єдності». Разом з ним в заходах часто бере участь депутат Августівської сільради Олег Дубина. А видання «Думська» у 2020 році згадує Володимира Чирву, як кандидата в депутати Одеської міської ради в списку «Батьківщини».
При цьому, Володимир Чирва має фірму з назвою, дуже схожою на назву фірми Ігоря Урбанського. Володимир Чирва заснував фірму «СЕКВОЙЯ ЛТД», а фірма Ігоря Урбанського має назву «СЕКВОЙЯ ГРУП». Ці Секвойї ніяк між собою формально не пов’язані. Проте і особа, на ім’я Володимир Чирва, і особа на ім’я Василь Гаврилюк мають щось спільне в Ігорем Урбанським та партією «Батьківщина». І особи з такими ПІБ по черзі керували фірмою «В.И.Д.-ГРУПП» (вона ж «РЕЗОРТ-ГРУП»).
Чи могли бути у батька керівника КУ «Одесреклама» власні гроші (близько мільйона) на купівлю частки в фірмі? Звісно, могли. Чоловік з таким ПІБ володіє в селі Фонтанка низкою земельних ділянок, скромним будинком, мав кілька замовлень від чиновників за бюджетний кошт.
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Скріншот з платформи Clarity-project
Скріншот Гугл-мап за адресою будинку в селі Фонтанка, який належить людині з ПІБ Василь Петрович Гаврилюк
Оскільки Василь Петрович «засвітився» у декларації Дмитра Васильовича Гаврилюка тільки як співвласник земельної ділянки у Фонтанці, про його доходи та видатки нічого більше не відомо. Закупівлі, в яких брав участь ФОП Гаврилюк, відбувалися без використання електронної системи і ніяких документів підрядника на порталі Прозорро немає.
А от з дружинами рекламщиків міськради цікавіша ситуація.
Яну Валеріївну Панасюченко, як дружину Віктор Панасюченко, на той час – начальник Управління реклами ОМР, згадує в декларації 2018 року. В її власності перебувало 2 квартири та курінь, родина мала 2 автівки та «водний засіб». Вказані права Яни Валеріївни на частку в фірмі «В.И.Д.-ГРУПП». Дружина чиновника, згідно з даними декларації, працює в притулку, який допомагає безпритульним тваринам, де отримує скромну зарплатню і щось продала Василю Петровичу Гаврилюку за 80 тисяч гривень. Заощадження сім’ї складають в гривневому еквіваленті близько 1,87 мільйона гривень.
У 2017 році, згідно з декларацією посадовця, було заощаджень в гривневому еквіваленті на суму понад 2,6 мільйона. Тобто грошей на купівлю корпоративних прав, в принципі могло б вистачити. Різниця між заощадженнями в 2017 та 2018 роках становить понад 754 тисячі гривень. До начебто внесених в статутний капітал 935 тисяч невистачає кілька сотень тисяч гривень. Та заробляла родина в цей час аж ніяк не сотні тисяч. А Віктор Панасюченко, до того ж замість наявного в родини Нісану Мікра 2008 року купив трирічну TOYOTA VENZA за майже 438 тисяч гривень.
Тож згідно з цими деклараціями, грошей на частку в «В.И.Д.-ГРУПП» у родини не було.
У соціальній мережі Фейсбук є сторінка Яни Панасюченко, яка працює в фонді допомоги безпритульним тваринам.
Фото зі сторінки Яни Панасюченко у соціальній мережі Фейсбук
Спільних фото з пенсіонером Віктором Панасюченком на цій сторінці в фейсбуці знайти не вдалося. Проте власниця цієї сторінки ставить вподобайки пані, на ім’я Ольга Полисько. Що дуже співзвучно з ПІБ наступної співвласниці «В.И.Д.-ГРУПП».
Фото зі сторінки у соціальній мережі Фейсбук
Згідно з деклараціями заступника начальника Управління реклами ОМР Іллі Попаза, його дружиною є Ольга Володимирівна Полисько. Попри те, що в системі YouControl серед співвласників вказана Ольга Полісько, а не Полисько, в декларації чиновника фігурують корпоративні права на «В.И.Д.-ГРУПП», тож, вочевидь, це одна й та сама персона.
Чи були в родини кошти на купівлю частки в фірмі? В декларації Іллі Попаза за 2017 рік фігурують лише дочка, яка отримує допомогу на дитину, Лексус та дуже скромні доходи. А також 90 тисяч гривень заощаджень. У декларації за 2018 рік раптово з’являються ще й дружина з сином. Навіть якщо син новонароджений, логічно припустити, що в 2017 році дружина чи партнерка у Іллі Попаза вже мала б бути. Однак він не вказував її в декларації.
Дружина з’являється разом зі своєю квартирою, земельною ділянкою, діамантовим кольє та обручкою з діамантом (мабуть, від попереднього чоловіка, бо в пана Іллі таких статків не було). Дружина також має Лексус, але 2008 року випуску, який оцінює в 50 тисяч гривень. Хоча придбала його у 2017 році.
Також чиновник декларує права дружини на ТОВ «В.И.Д.-ГРУПП». Де вона взяла гроші на цю компанію – невідомо. Пані, за даними тієї ж декларації, ніде не працює, проте має чималі заощадження.
Скріншот з Єдиного державного реєстру декларацій
Чиновник-чоловік за рік заробив 395 205 гривень. Дружина має 1 375 000 гривень заощаджень, 27 320 доларів та 7000 доларів.
У декларації за 2019 рік чиновник докупив в автопарк родини автомобіль smart micro за 80 тисяч гривень. Продав рухомого майна на таку ж суму. Мав скромні доходи – 355 459 гривень. Дружина так само ніде не працювала. Проте отримала допомогу при народженні дитини. Сума заощаджень родини трохи змінилася. В дружини стало трохи менше грошей, в чоловіка – трохи більше. Пані Ольга мала 987 000 гривень, 25 500 доларів та 7000 доларів 1700 євро.
Згідно з декларацією за 2020 рік, дружина, що як і минулого року не працює, придбала квартиру за 681 750 гривень. Заощаджень на +- схожу суму поменшало. У пані Ольги лишилося 463 000 гривень, 18 300 та 7000 доларів 1300 євро. У чоловіка заощаджень теж стало трохи менше.
У декларації за 2021 рік дружина, яка все ще не працює, придбала земельну ділянку за 124 957 гривень. А також автомобіль LEXUS rx за 1 100 000 гривень (близько 38,8 тисячі доларів). Для цього вона щось продала за 90 тисяч гривень (ймовірно коштовності, які зникли з декларації разом з заощадженнями). В чоловіка заощаджень поменшало майже вдвічі.
Можна зауважити, що родина мала заощадження і могла собі дозволити купівлю Лексуса. Також пані Ольга могла мати власні статки до шлюбу чиновником, щоб придбати корпоративні права у ТОВ «В.И.Д.-ГРУПП». Проте, про її кар’єру в бізнесі до шлюбу ми знаємо те, що у 2016 році стала співзасновницею фірми «Сіті Індастріс» з уставним капіталом 1500 гривень, а у 2018 році цю фірму продала.
До речі, якось так склалося, що через кілька місяців після продажу фірми Ольгою Полисько та Ярославом Баєнко, фірма отримала підряд на понад 900 тисяч гривень від КУ «Одесреклама». Де як раз працював заступником начальника чоловік пані Ольги.
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Співвласником фірми «Сіті Індастріз» разом з Ольгою Полисько був Ярослав Баєнко. Особа з таким самим ПІБ представляла в суді інтереси керівника КУ «Одесреклама» Одеської міської ради Дмитра Гаврилюка за даними YouControl. За даними аналітичної платформи, такі самі ПІБ має адвокат.
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Скріншот з аналітичної платформи YouControl
Також за даними YouControl, Ольга Полисько з 2012 по 2016 рік керувала компанією «Зелений мис».
Версія про те, що заможна дружина з’явилася у житті чиновника Іллі Попаза раптово у 2017 році не витримує ніякої критики. Адже в його декларації він вказує свою дочку Марію. А дочку Ольги Полисько звуть саме так. І з появою пані Ольги в декларації в статусі дружини ще однієї дочки Марії у подружжя не з’явилося.
Скріншот посту за 2018 рік у соціальній мережі Фейсбук
Знайомі Ілля Попаз та Ольга Полісько були вже в 2014 році. Адже у 2014 році Ілля Попаз позивався до Управління МВС України на Південно-Західній залізниці. А Ольга Полісько представляла його інтереси в суді.
Скріншот з порталу Судова влада України
Цікаво, що майно установи, представником якої зазначений Ілля Попаз у 2022 році заарештовували в межах кримінального провадження за корупційною статтею (Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Скріншот з порталу Судова влада України
Майно та чиновницьких родин та його колообіг
Родини трьох посадовців Одеської міськради, що працюють в рекламній царині, пов’язує не тільки спільна фірма, якою члени їхніх родин поволоділи, начебто не отримуючи ніякого зиску з цього, та й продали.
Як вже згадувалося вище, у 2018 році дружина на той час – начальника Управління реклами ОМР щось продала батькові керівника КУ «Одесреклама» Одеської міської ради Дмитра Гаврилюка за 80 тисяч гривень.
Скріншот з єдиного державного реєстру декларацій
Тим часом дружина керівника КУ «Одесреклама» Одеської міської ради Дмитра Гаврилюка має спільну земельну ділянку з Юлією Іллівною Попаз, ймовірно, дочкою Іллі Попаза від попереднього шлюбу, яка донедавна працювала головною спеціалісткою адміністративного відділу Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради.
Скріншот з єдиного державного реєстру декларацій
Разом з дружиною керівника КУ «Одесреклама» та Юлією Іллівною цією ділянкою володіє Єгіазарян Сусанна Карліптовна.
Сусанна Єгізарян донедавна володіла фірмою «Біар Енерджі» разом з Саргісом Єгізаряном, сином ексдепутата Фонтанської сільради Баграта Єгіазаряна.
Скріншот з порталу Судова влада України
Саме у Фонтанці володіє низкою земельних ділянок батько Дмитра Гаврилюка. Саме у Фонтанці мають землю, будинок і квартиру подружжя Попаз та Полісько.
Цікаво, що Юлія Попаз декларувала у 2023 році зарплату у 118 748 гривень. Це річна зарплата посадовиці. Тим часом вона володіє кольє вартістю 275 000 гривень (придбане ще у 2013 році) та Лексусом за 1 097 000 гривень, придбаним минулоріч.
Також, згідно з декларацією, вона продала якесь майно фірмі «Резорт-груп».
Продала вона якусь нерухомість, згідно з даними декларації, за 356 638 гривень. В жодній з попередніх декларацій Юлії Попаз не згадується наявність корпоративних прав в фірмі «Резорт-груп». Як немає й жодного натяку на те, звідки у скромної чиновниці вже на момент початку роботи в міськраді були коштовності, лексус та чималі статки. Коштовна обручка в одній з декларацій, до речі, є. А даних про чоловіка — немає.
Скріншот з єдиного державного реєстру декларацій
Сторінка пані, на ім’я Юлії Попаз в Інстаграм, до речі, дуже цікава. Якщо вірити що це її сторінка, то спосіб життя ніяк не в’яжеться з мізерною зарплатою в міськраді.
Скріншот сторінки в соціальній мережі Інстаграм
Фото зі сторінки в соціальній мережі Інстаграм
Пані Юлія подорожує і насолоджується життям, менш як рік тому вона опублікувала відео з молодим чоловіком у Стамбулі. Коментатори дуже радіють за пару.
Скріншот сторінки в соціальній мережі Інстаграм
Тож, як бачимо, статики сімей посадовців ростуть, жінки з їхніх родин подорожують, займаються домашнім господарством або благодійністю. Чим би ці родини не займалися спільно чи окремо, їхня діяльність, вочевидь, приносить чималі доходи. Дивно, чому ж цей бізнес ніяк не «відсвічує» в інтернеті.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network
Коментування заборонено.