Підприємство «Братське-Агро», що через аукціон отримало право оренди на земельну ділянку у Кіровоградській області, яку прозвали «діамантом» земельного банку України, не підписало угоду. На аукціоні фірма запропонувала орендувати землю за 133 млн грн.
Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».
Наприкінці минулого року Віталій Коваль, міністр аграрної політики та продовольства України повідомив, що система «Prozorro.Продажі» встановила своєрідний «рекорд». Через аукціон вдалося продати право оренди сільськогосподарської земельної ділянки у Кіровоградській області за 133 млн грн. Ціна стала рекордною, адже початкова ставка лота була 12 млн грн. Участь у торгах взяло 9 підприємств, а ціна на аукціоні зросла в 11 разів.
Йдеться про ділянку з кадастровим номером 3525884900:02:000:9104 площею 3968.9 га, що на території Інгульської сільської ради.
«Ця земельна ділянка є «діамантом» проєкту «Земельний банк», адже є унікальною пропозицією на ринку за своєю площею і складом угіддя — рілля. Вперше в Україні земельна ділянка такого розміру передається в користування через відкриті онлайн-торги», — цитувала «Економічна правда» Ярослава Ярославського, генерального директора ТОВ «Державний земельний банк».
Скриншот з системи Prozorro.Продажі
Привабливою ділянка виглядала й з позиції терміну оренди – протягом 14 років.
Ділянка раніше була в користуванні держпідприємства «Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№115)». Проте нині тюремні землі передали на баланс Держзембанку, аби надалі на конкурентних умовах здавати в оренду. Це сталося на фоні постійних скандалів з непрозорим використанням земель колоній.
Власне, саме держпідприємство фігурує у кримінальному розслідуванні правоохоронців про ймовірне зловживання співробітниками службовим становищем задля збагачення. Це підприємство, за інформацією з аналітичної системи Youcontrol, очолює Максим Собко, депутат Кіровоградської облради від «Слуги народу».
На аукціон за право оренди вищезгаданої ділянки прийшло 9 учасників, серед яких фермерські господарства та аграрні підприємства з Кіровоградської, Вінницької, Черкаської, Полтавської та Миколаївської областей. Підприємства, серед яких і відомий «Нібулон», пропонували орендувати землю від 16 млн грн до 199 млн грн. Та найвищою стала ставка ТОВ «Братське-Агро».
За даними з аналітичної системи Youcontrol, це підприємство зареєстроване у Вознесенському районі Миколаївської області. Засновником вказаний Олександр Шемет, а бенефіціарним власником компанія «Стейнфілд ЛТД», що прописана в офшорній зоні на Маршаллових островах.
Після аукціону підприємство повідомило на своїй сторінці про результати торгів. «Це для тих, хто сумнівався, що «Братське-Агро» розвиватиметься», — написали на сторінці.
Скриншот зі сторінки у Фейсбук
Уу системі «Prozorro.Продажі» вказано, що 29 листопада переможець торгів підписав протокол проведення торгів. Проте упродовж 20 днів не уклав договір оренди. Відтак аукціон визнали таким, що не відбувся, а ТОВ «Братське-Агро» не допустять для повторної участі в торгах за цю ділянку.
Скриншот з системи Prozorro.Продажі
Станом на січень 2025 року земельну ділянку не виставили на повторні торги.
Редакція зателефонувала керівнику підприємства, аби поцікавитися причиною неукладення договору. За вказаним номером телефону відмовилися від коментарів.
Читайте також: М’ясо для шкіл Кропивницького поставить підприємець, якого судять за привласнення бюджетних коштів