Інспектора департаменту ЖКГ Миколаївської міськради Олексія Баришева визнали винним в отриманні неправомірної вигоди за підписання актів на будівельні роботи, які фактично не були виконані. Проте посадовця звільнили від покарання через строки давності.
Про це йдеться у вироку суду. За даними слідства, у квітні 2020 року посадовець домовився з підприємцем, який виконував ремонти в житлових будинках за бюджетні кошти. У справі цей підприємець виступав потерпілою стороною. У домовленостях йшлося про винагороду у 1-3% від суми договорів за підписання документів до того, як роботи були виконані по факту.
26 травня у салоні авто Honda Accord, біля будинку на проспекті Центральному, інспектор отримав 6 тисяч гривень готівкою. Після цього вони поїхали до департаменту, де правоохоронці затримали чиновника. Під час суду заслухали діалоги:
— Треба якось це питання… — казав підприємець у салоні авто, згідно з аудіозаписами слідства.
— Конкретно що ти хочеш?
— Акти підписати.
— Ти ж розумієш, як я ризикую… — відповідав інспектор.
Обвинувачений у суді вину визнав, але заявив, що сам не вимагав грошей, а лише погодився на вдячність після ініціативи підприємця. Мовляв, почув від інших, що за підписання актів раніше строку зазвичай є відкат у розмірі 1-3%.
«Коли він мене спитав, що буде, якщо не встигне, я сказав: домовимось. Але я ніколи не вимагав нічого. Потім він сам запропонував гроші, сам їх передав, я їх просто поклав до портфеля», — пояснював на суді інспектор.
Однак версія підприємця звучала інакше. Він розповів, що ремонти були в розпалі або ще не почались, але підписані акти дозволяли отримати оплату з міського бюджету. За його словами, схему з підписанням актів завчасно йому запропонував саме інспектор.
«Він сказав: як завжди, 1% від договору й акт підпишу. І я здав гроші. Передав йому готівку та бланки актів, все в машині. А далі затримання», — свідчив підприємець у суді.
Суд визнав, що обвинувачений дійсно отримав неправомірну вигоду, але не було доведено, що він її вимагав. Тож злочин перекваліфікували на менш тяжкий: з частини 3 статті 368 (одержання з вимаганням) на частину 1 тієї ж статті (без вимагання).
У підсумку суд призначив інспектору штраф у розмірі 17 тисяч гривень і рік заборони обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями. Проте інспектора звільнили від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності.
Читайте також: Начальнику відділу ЖКГ на Одещині загрожує штраф та три роки в’язниці за переплату на самоскидах