Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

«Схеми»: Земляки й родичі Олега Татарова з Кіровоградщини обіймають керівні посади у правоохоронних органах

Заступник керівника Офісу президента України Олег Татаров народився і виріс на Кіровоградщині, в невеликому місті Новоукраїнка. Виявилось, що це батьківщина не лише Татарова, а й ще півтора десятка впливових посадовців правоохоронних органів. А Олег Татаров вже чотири роки в офіційних обов’язках має функцію нагляду за правоохоронною системою України.

Розслідування про ці «співпадіння» провели журналісти проєкту «Схеми». У рідній Новоукраїнці за сто метрів від будинку, де виріс Олег Татаров, живе родина Максима Цуцкірідзе. Наразі він очолює Головне слідче управління Національної поліції України і є факти, які підтверджують, що з сусідом Цуцкірідзе досі підтримує близькі стосунки.

Під час Євромайдану Цуцкірідзе очолював один із відділів Головного слідчого управління і був підлеглим Татарова, який тоді працював заступником керівника ГСУ. Разом правоохоронці випустили десятки наукових праць та посібник «Розслідування масових заворушень», опублікований у 2014 році на тлі подій Революції гідності.

Фото: «Схеми»

Вочевидь, їхня дружба підтримується і донині, адже у вересні 2021 року, під час святкування дня народження Татарова, Цуцкірідзе був серед запрошених в елітному ресторанному комплексі в Конча-Заспі. Цуцкірідзе особисто зустрічав та проводжав гостей, та останнім залишився з іменинником наприкінці заходу.

Фото: «Схеми»

Один із заступників Максима Цуцкірідзе у Головному слідчому управлінні Нацполіції Артем Шевчишен родом з села Вишневе Новоукраїнського району. Є чимало фактів, які свідчить про їхній зв’язок з Татаровим. Артем Шевчишен зокрема так само є частим співавтором наукових робіт з ним та з Максимом Цуцкірідзе. Під керівництвом заступника голови Офісу президента Шевчишен навіть захистив свої кандидатську та докторську роботи.

Фото: «Схеми»

Олег Татаров був долучений до захисту дисертацій й іншого впливового правоохоронця, Андрія Мельниченка. Це — на десять років молодший брат Татарова. Він у 2024 році  очолив управління розслідування, виявлених департаментом стратегічних розслідувань та департаментом кіберполіції ГСУ Нацполіції, у відомстві вже згаданого Цуцкірідзе.

Під керівництвом Татарова писав дисертацію у 2016 році іще один правоохоронець з Новоукраїнки — 32-річний Віталій Кушнєров. Того ж року Кушнєрьова звільнили з поліції Київщини за «службову невідповідність», але згодом він зміг поновитися через суд.

Спільні з ним світлини публікує старший слідчий Київського теруправління Державного бюро розслідувань Артем Козаченко. До 2020 року, коли він отримав цю посаду, Козаченко працював старшим слідчим Бориспільського відділу поліції. 

Під однією з його світлин в інстаграмі сестра очільника ГСУ Нацполу Максима Цуцкірідзе, Катерина, просить «передати привіт» Вадиму Загамулі, що на фото. Вадим Загамула працює заступником керівника одного з відділів у Головному слідчому управлінні ДБР і теж дружить з компанією вищезгаданих правоохоронців. Свою дисертацію він писав під науковим керівництвом Олега Татарова.

Фото: «Схеми»

Ще один новоукраїнець у ДБР — Станіслав Стратонов. Він обіймає посаду заступника керівника одного з відділів ГСУ у відомстві. 

«Схеми» знайшли й інших правоохоронців із дружнього кола Татарова в київському управлінні ДБР. Серед них — заступник керівника слідчого відділу ДБР у Києві Артем Спусканюк. Він є майже на всіх спільних світлинах компанії. Спусканюк — давній друг Андрія Мельниченка, брата Татарова. 

Журналісти запитали згаданих у матеріалі правоохоронців про їхній зв’язок з Олегом Татаровим. Працівники ДБР Станіслав Стратонов, Вадим Загамула, Артем Спусканюк та Артем Козаченко відповіли схожими тезами про те, що зв’язку з заступником керівника Офісу президента не підтримують, а посади отримали завдяки конкурсному відбору. Сам Татаров та інші правоохоронці на запит журналістів не відповіли.

Читайте також: Призначення Олега Кіпера: Що не так з новим очільником Одеської ОВА

Читайте також Кіровоградський вимірІнші публікації категорії Кіровоградський вимір »
Антикорупційний вимір