Управління освіти Новоодеської міської ради в Миколаївській області без проведення відкритих торгів уклало угоду на закупівлю овочів і фруктів для восьми закладів громади. Угоду уклали до кінця поточного року. При цьому ціни на продукти завищені.
Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» з посиланням на систему електронних закупівель Prozorro.
За умовами договору, постачальник має забезпечити навчальні заклади яблуками, морквою, капустою, буряком, цибулею, бананами, апельсинами тощо. Загальна сума продуктів складає майже 680 тис. грн. Аналізуючи ціни, можна помітити, що деякі позиції товарів значно завищені в порівнянні з цінами в супермаркетах.
Так, управління закуповує 1605 кг яблук за ціною 60 грн/кг. У супермаркетах ціна яблук наразі складає до 40 грн за кілограм. Тобто дешевше на третину.
Висока ціна й на часник. Відомство готово заплатити за 3 кг часнику по 201 грн/кг. У супермаркетах ціна цього продукту від 120 до 160 грн.
Недешево на Миколаївщині закуповують і цибулю – майже 790 кг за ціною 21 грн за кіло. В роздріб цей овоч коштує 15 грн/кг.
Дорожче, ніж у супермаркеті, миколаївські освітяни закуплять і лимони – по 90 грн за кілограм. Вартість цього фрукту в роздріб наразі дорівнюється 64 грн.
У договорі закладена ціна за гарбуз 54 грн/кг. Наразі вартість цього овочу 34 грн за кіло. Тобто дешевше на 20 грн.
Постачати дорогі продукти до миколаївських учнів і дошкільнят буде херсонська компанія «Ритм». ПП зареєстрували у 1997 році. Компанія спеціалізується на торгівлі, зокрема оптовій. Засновницею ПП значиться жителька Херсону Людмила Ганецька.
Компанія регулярно укладає бюджетні угоди. Станом на зараз ПП «Ритм» підписало договорів на загальну суму понад 352 мільйонів бюджетних гривень. Найбільше договорів у Миколаївській та Херсонській областях.
Як уже писав «Антикорупційний вимір», далеко не вперше ПП «Ритм» постачає продукти за завищеними цінами.
Примітно, що в січні ПП «Ритм» після участі в відкритих торгах уклало договір на постачання овочів із миколаївським комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах майже на 2,9 млн грн. При цьому була дешевша пропозиція. Але її відхилили.