Протягом тижня на Одещині відбувалося чимало цікавих подій, серед яких затримання, вручення підозр та «роздача» замовлень за бюджетний кошт підозрілим підрядникам. Крім того, «Антикорупційний вимір» детально дослідив роботу одеського КП, відповідального за ліки.
«Мутне» КП. Одеське КП «Одесфарм» відповідає за важливі процеси для життя міста. Наприклад, постачає ліки медзакладам, у тому числі тим, де проходять реабілітацію військові. Бере участь в реалізації державної програми «Доступні ліки». В аптеках цього КП отримують інсуліни люди з діабетом. КП постачає закладам міста та області наркотичні та психотропні лікарські засоби. За статутом — це комунальне підприємство здійснює комерційну діяльність та має поповнювати бюджет Одеси. Однак у діяльності «Одесфарм» є темні плями: кримінальні справи, завищені ціни, «засекречені» постачальники. «Антикорупційний вимір» шукав відповіді на питання і розбирався що «не так» із роботою цього комунального підприємства.
Адресу не підкажемо! В січні цього року на сайті «Антикорупційного виміру» вийшла стаття про стан укриття в одеській міській клінічній лікарні №10. Журналістка оприлюднила фотографії зі сховища, на яке виділялись кошти з бюджету. Згодом до редакції надійшло адвокатське звернення захисника головлікаря лікарні Дениса Себова. З незрозумілих причин адвокатка цікавилась особистими даними авторки публікації. Оскільки прохання про надання особистих даних співробітниці редакції не є правомірним чи підкріпленим будь-якими законодавчими нормами, редакція надіслала адвокату відмову.
Вирок: винен. Вищий антикорупційний суд 20 лютого затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Віталієм Барвіненком — колишнім нардепом й нинішнім головою Одеської районної ради. Йому призначили три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати державні посади на рік, водночас його звільнили від відбування покарання з іспитовим строком на один рік. Також Віталій Барвіненко має сплатити штраф на 17 тисяч гривень. Водночас він відшкодував збитки від винайму житла, а також до набрання вироком законної сили колишній нардеп зобов’язується перерахувати 1,5 мільйона гривень на підтримку Збройних Сил України, у проєкт UNITED24. Крім того, на потреби ЗСУ буде перераховано мільйон гривень, внесених за Барвіненка як застава.
Мільйони фірмі, підозрюваній в змовах. Фірмі одеського бізнесмена Юрія Григоренка «НГХ СЕРВІС» віддали підряд на понад 7 мільйонів на Сумщині. На початку року Антимонопольний комітет почав розгляд справи, підозрюючи товариство у змові на торгах.
47 ухилянтів. На Одещині закінчили розслідувати справу незаконного перевезення за кордон 47 чоловіків призовного віку. Обвинувачення висунули мешканцю Одещини та двом його ймовірним спільникам, іноземцю та поліцейському.
Хабар за землю. На Одещині затримали голову селищної ради у Болградському районі. Чоловіка підозрюють у вимаганні 12 тисяч доларів хабаря за передачу в оренду земельних ділянок підприємцеві.
Укриття у Чорноморську. У Чорноморську запланували будівництво укриття для місцевого ліцею за 98,8 мільйона гривень. У кошторисі підрядника журналісти знайшли можливе завищення цін на 7,7 мільйона гривень.
Затримали лікарку. В Одесі лікарку-невролога приватної клініки підозрюють в отриманні хабаря. Слідство вважає, що вона за винагороду обіцяла військовому допомогти звільнитись зі служби.
Справа про масове позбавлення матерів батьківських прав. В міськрайонному суді на Одещині НАБУ повідомило про підозри голові суду та ще семи ймовірним спільникам. Суддів, їх помічників та адвокатів вважають причетними до схеми ухилення військовозобов’язаних від мобілізації. За рік у суді винесли понад тисячу рішень, якими матерів позбавляли батьківських прав на користь батьків. Ймовірно йдеться про Білгород-Дністровський міськрайонний суд. Редакція «Антикорупційного виміру» раніше писала, що майже всі рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду щодо позбавлення матері права виховання дитини на користь батька ухвалили четверо суддів цього суду – голова Олександр Боярський (364), Сергій Савицький (312), Валентин Заверюха (124) та Юлія Шевчук (30).
І знову ТЦК. На Одещині інструктор відділу ТЦК підозрюється у зловживанні впливом. Прокуратура вважає, що він за 20 тисяч гривень обіцяв чоловіку допомогу з відстрочкою від служби. Щоб збільшити свої шанси «допомогти», інструктор відібрав у чоловіка паспорт, вважають слідчі.