Троє депутатів Одеської обласної ради намагалися допомогти голові Фонтанської сільської ради Наталії Крупиці вийти з СІЗО. Нагадаємо, посадовицю затримали за підозрою у розкраданні коштів під час берегоукріплення в селі Крижанівка.
Про це повідомляє «Антикорупційний вимір», посилаючись на інформацію місцевого активіста Сергія Колдяжного.
Сьогодні Одеський апеляційний суд розглядав скаргу захисників Фонтанської сільської голови Наталії Крупиці. Вони намагалися оскаржити рішення Київського районного суду Одеси щодо відсторонення Крупиці від посади та тримання під вартою. Чиновницю звинувачують в корупції. Їй загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Повною несподіванкою стала поява в суді депутатів Одеської обласної ради Михайла Шмушковича, Юлії Чухало та Февзі Мамутова (депутатська фракція партії «Європейської солідарності» в обласній раді). Ці депутати принесли до суду клопотання про взяття Наталії Крупиці на поруки», – зазначає активіст Сергій Колдяжний.
Однак судді в апеляції відмовили депутатам Одеської облради у проханні про взяття Наталії Крупиці на поруки. Сільська голова залишилась під арештом, щоправда, суму застави їй трохи знизили. Для виходу з СІЗО їй тепер треба сплатити не 9,84 млн грн, а трохи більше за 3 млн грн. При цьому в питанні скасування усунення від посади адвокатам посадовиці суд відмовив повністю.
«Для мене особисто не зрозуміло, з якою метою депутати Одеської обласної ради хотіли взяти Наталю Крупицю на поруки? Найодіознішу голову сільської ради в Одеській області, яку Михайло Саакашвілі назвав символом української корупції. Які їх пов’язують спільні справи? І чи знає про це Петро Олексійович Порошенко?», – цікавиться Колдяжний.
Нагадаємо, що підозру Крупиці вручили 3 лютого, а вже за три дні слідчий суддя відправив її під варту з альтернативою виходу під заставу у сумі 9,84 млн грн. Це вже не перша підозра Фонтанської сільської голови у цій же справі. Раніше вона була вже була обвинуваченою в цій справі, але змогла уникнути відповідальності.
Розслідування цього епізоду було розпочате 12 років тому. Справа стосується берегоукріплення в селі Крижанівка, що знаходиться неподалік від Одеси. На той момент Наталія Крупица очолювала Крижанівську сільраду, яка у 2012 році замовила будівництво буни для запобігання ерозії берегової лінії у компанії ТОВ «Енергоремонт та інжиніринг». Разом із директором цієї фірми Галібом Тахмаз-Огли Асадовим очільницю Фонтанської громади Наталію Крупицю судили в Приморському районному суді Одеси за обвинуваченням у заволодінні бюджетними коштами у сумі понад 2,7 млн грн.
У жовтні 2016 року суд вже обирав Крупиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. За два місяці її усунули з посади голови сільради, але дозволили вийти під заставу в 1,5 млн грн.
Галіб Асадов, перебуваючи під слідством у цій справі працював заступником директора Державного проєктно-вишукувального інституту «Укрпівдендіпроводгосп».
Крім того, з матеріалів справи відомо, що в роботах з берегоукріплення також було задіяно ТОВ «ЮФ КМП Моноліт», якою тоді керував ексдепутат Іллічівської міської ради – регіонал Афанасій Тельпіс. Слідчі вважали, що ця компанія була задіяна в підробленні актів виконаних робіт.
Однак у 2023 році судді Віктор Попревич, В’ячеслав Бондар та Лариса Єршова визнали Наталю Крупицу і Галіба Асадова невинуватими на підставі того, що судді не побачили достатньо доказів причетності Крупиці та Асадова.
Натомість інженера з технагляду Романа Турбіша було визнано винним у службовій недбалості. Його засудили на два роки позбавлення волі та позбавили права займатися діяльністю з технічного нагляду на один рік. Однак через угоду зі слідством чоловік отримав випробувальний термін в один рік, давши свідчення проти Крупиці та Асадова.
Читайте також: НАЗК перевірило декларацію депутата з Овідіополя, який «змився» за кордон