Верховна Рада 22 липня ухвалила законопроєкт №12414, який фактично підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Генеральному прокурору. За документ проголосували 263 народні депутати, більшість із яких із фракції «Слуга народу».
Про це повідомляє Bihus.Info. У Центрі протидії корупції заявили, що парламент обрав «шлях назад у часи Януковича», проголосувавши за закон, який знищує ключові антикорупційні реформи. Серед тих, хто підтримав законопроєкт:
- 185 депутатів «Слуги народу»
- 15 від «Батьківщини»
- 18 з групи «ПЗЖМ» (екс-ОПЗЖ)
- 17 із «Довіри»,
- 10 з «За майбутнє»,
- 9 з «Відновлення України»,
- 3 від «ЄС»,
- 1 з «Голосу».
Як писала редакція «Антикорупційного виміру» раніше, у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі напередодні голосування попереджали, що закон дає Генпрокурору повноваження витребовувати будь-яку справу НАБУ і САП, передавати її іншим органам, вирішувати спори про підслідність, давати вказівки антикорупційним прокурорам і навіть одноосібно закривати провадження щодо високопосадовців.
Також Генпрокурор за новими правилами отримає монопольне право формувати групу прокурорів у справі, позбавивши цього повноваження керівника САП. У самому НАБУ заявляють: після ухвалення змін їхні детективи будуть змушені виконувати прямі вказівки з Офісу Генпрокурора. А в разі відмови справу можуть передати іншому органу. Таким чином, Бюро втратить незалежність і буде перетворене на підрозділ підконтрольний владі.