Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У Кропивницькому суд визнав, що міська «Ритуальна служба» неправомірно відмовила ФОПу в укладенні договору

У Кропивницькому Господарський суд зобов’язав комунальне підприємство міськради «Ритуальна служба» укласти договір з ФОПом Анною Староселець, який дозволить їй працювати на ринку ритуальних послуг. Суд визнав, що комунальна служба неправомірно відмовляла підприємиці в укладенні угоди. Раніше представники приватних ритуальних служб звинувачували комунальну у перешкоджанні роботи.

Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».

За законодавством, приватні ритуальні підприємства перш ніж почати роботу на ринку, мають укласти відповідну угоду з міською службою, яка відповідає за міські цвинтарі. Це спрямовано на упорядкування надання ритуальних послуг.

Згідно з матеріалами справи, у серпні 2024 року підприємиця звернулася до комунальної ритуальної служби щодо укладення угоди, яка б дозволила їй працювати на ринку ритуальних послуг. Вона надіслала заяву про підписання договору, документи щодо підприємства, графік роботи та інше. Натомість «Ритуальна служба» їй відмовила. Основною підставою вказали – ненадання цін на послуги, що мають бути офіційно затверджені.

У відповідь підприємиця оновила документацію й надіслала усі тарифи. Але й вдруге комунальне підприємство їй відмовило.

Староселець звернулася до суду, вказавши, що дії комунальної служби безпідставні й спрямовані на перешкоджання її підприємницькій діяльності.

Дослідивши матеріали справи і законодавчу базу, суд став на сторону позивачки. Зокрема вказав, що оскільки здійснення підприємницької діяльності на ринку ритуальних послуг можливе, згідно із законом, лише за наявності договору, укладеного суб`єктами господарювання з Ритуальною службою, то не заснована на законі відмова останньої в укладенні відповідного договору завжди має наслідками перешкоди в розширенні ринку таких послуг, яке могло б мати місце за рахунок вступу на нього нових учасників, а, отже, й можливість обмеження конкуренції.

У підсумку суд визнав договір, укладений між підприємицею та комунальним підприємством укладеним.

Варто додати, що це не перший подібний позов приватних компаній. Як писали «Наші гроші. Регіон», у 2023 році суд задовольнив позов ФОПа, якій міська ритуальна служба відмовила в укладенні договору.

З 2016 року, коли після місцевих виборів комунальну ритуальну службу очолив Юрій Вісянников, місцеві підприємці, які працювали на ринку ритуальних послуг, звинуватили його у перешкоджанні їхній роботі й сприяння лише «правильним фірмам». Той своєю чергою звинуватив ритуальників у численних порушеннях та нечесних заробітках. Втім, у 2017 році Антимонопольний комітет визнав, що комунальна ритуальна служба порушила право підприємств на економічну конкуренцію та неправомірно відмовляє їх в укладенні угод про роботу.

Також у ЗМІ повідомлялося, що у 2021 році в комунальному ритуальному підприємстві правоохоронці провели обшуки. Справа була відкрита за заявою місцевого підприємця, який стверджував, що комунальна служба перешкоджає його роботі.  

Читайте також: У Кропивницькому на реконструкцію станції переливання крові, за яку вже заплатили понад 45 мільйонів, знову виділили гроші

Більше з Кіровоградський вимірБільше записів у Кіровоградський вимір »
Антикорупційний вимір